Reklama

Reklama

Kutnowskie sklepy znów zamknięte w niedzielę? PiS szykuje bat na obchodzących zakaz handlu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: bnp/KCI

Kutnowskie sklepy znów zamknięte w niedzielę? PiS szykuje bat na obchodzących zakaz handlu - Zdjęcie główne

W Kutnie ostatniego dnia tygodnia otwarte są m. in. Żabki | foto bnp/KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rząd planuje wziąć się za "sprytnych" przędsiębiorców. W Kutnie ostatniego dnia tygodnia otwarte są m. in. Żabki, które świadczą usługi pocztowe. Takie działania niebawem mogą być jednak mocno utrudnione. Na początku lipca do sejmu trafić ma bowiem nowelizacja ustawy o ograniczenie handlu w niedzielę. Co się zmieni?

Reklama

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, po tym, jak w ostatni dzień tygodnia otworzył się Kaufland, prace nad nowelizacją ustawy nabrały tempa.

- Dostaliśmy zielone światło na zmianę przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu" – zapowiada w "DGP" Janusz Śniadek, poseł PiS, który pilotował prace nad obowiązującą od ponad trzech lat ustawą.

Parlamentarzysta ma nadzieję, że przepisy wejdą w życie jeszcze przed końcem wakacji. 

Dziennika ustalił, że sklep będzie mógł prowadzić działalność w niedziele niehandlowe jako placówka pocztowa, pod warunkiem, że ten rodzaj działalności będzie dla niej dominujący. "DGP" informuje o planach wprowadzenia wymogu, aby w miesiącu poprzedzającym kontrolę PIP łączne wpływy z działalności określanej jako "przeważająca" wynosiły ponad 50 proc. Planowane jest też wprowadzenie dla podmiotów chcących korzystać ze zwolnienia zostaje wprowadzony wymóg prowadzenia ewidencji przychodów z podziałem na działalność uprawniającą do zwolnienia i pozostałe.

- Prawnicy pytają jednak, kto będzie mógł weryfikować spełnianie wymogów w tym zakresie. Jak zauważają, PIP nie ma na razie takich uprawnień" - pisze dziennik.

Dziennik, powołując się na analizy ekspertów, podkreśla, że już niemal połowa z działających w Polsce sklepów spożywczych jest otwartych w każdy ostatni dzień tygodnia

- Na rozszerzenie działalności o usługi pocztowe decydują się bowiem kolejne sieci - zauważa "DGP".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy