Reklama

Reklama

Kutnowskie szkoły na XI Mikołajkowym TurniejuScrabble® w Warszawie

Opublikowano: wt, 20 gru 2016 20:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia "Godzina 5:25. Grudniowy, sobotni przedświt. Na termometrze za oknem - 4 ⁰ C., szron i szadź. Można by jeszcze pospać, ale emocje na to nie pozwolą. Za chwilę zadzwoni budzik, chyba, że go wcześniej wyłączymy. Ten dzień był od dawna wyczekiwany..."17. grudnia w Zespole Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie odbył się IX Mikołajkowy Turniej Scrabble®. Wzięły w nim udział szkoły, które należą do ogólnopolskiego programu „Scrabble® w szkole”.

Reklama

Na turniej przybyło 67 uczestników z różnych stron Polski. Wśród nich byli: Jakub Rojewski, Marcin Strzelec, Szymon Kałębasiak, Ewa Matczak, Aleksandra Wybrańska, Piotr Matczak i Olga Kośmińska z Gimnazjum nr 2 w Kutnie pod opieką Małgorzaty Sieradzon i Renaty Chodorowskiej. Szkołę Podstawową nr 4 w Kutnie reprezentowali: Kacper Miszalski, Oliwia Filipczak, Wiktoria Rosiak, Szymon Jabłonowski, Mateusz Gładysiak i Julia Baranowska pod opieką Katarzyny Narkiewicz. Drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie tworzyli: Olga Baranowska, Nikola Florczak, Julia Tulińska, Kacper Dałek i Kamil Zarzycki z opiekunem Wiesławem Zwaryczem.

Turniej zorganizowała firma Mattel wraz z Polską Federacją Scrabble oraz Zespołem Szkół nr 5 w Warszawie, gdzie już po raz kolejny odbyło się to wydarzenie. To wyjątkowa impreza, różniąca się od innych rozgrywek organizowanych w ciągu roku. Od lat biorą w niej udział uczniowie reprezentujących trzy kategorie szkół zarejestrowanych w programie „Scrabble® w szkole: podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Podczas tego spotkania grają ze sobą młodsi ze starszymi, gracze bardziej doświadczeni z nowicjuszami. Ideą tego turnieju jest, przede wszystkim, zapewnienie wszystkim uczestnikom dobrej zabawy w magicznej atmosferze Świąt. To impreza dla tych, którzy dopiero rozwijają swoją pasję, a także tych, którzy chcą swoim doświadczeniem podzielić się z mniej zaawansowanymi graczami.

Zwycięzcą tegorocznej edycji turnieju został obrońca tytułu - Kamil Olejniczak (1468 pkt), uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Kutnie i absolwent Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie. Drugie miejsce zajął Jakub Rojewski (1095 pkt) z Gimnazjum nr 2 w Kutnie, zaś trzecia była Joanna Kulawiak (1006 pkt), gimnazjalistka z Warszawy, zeszłoroczna wicemistrzyni.

Podczas tegorocznego turnieju odbyły się trzy rundy rozgrywek. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali świąteczne upominki i dyplom uczestnictwa.

Kierownik wycieczki dziękuje organizatorom za możliwość wzięcia udziału w bardzo ciekawej imprezie z dobrymi tradycjami, uczestnikom wyjazdu za godną postawę i grę fair play, firmie Sand-Bus za profesjonalnie zorganizowany transport z super-kierowcą p. Alicją Błaszczyk, kutnowskiej policji za sprawną i wnikliwą kontrolę, a przede wszystkim Prezydentowi Miasta Kutno za sfinansowanie transportu, ponieważ wyjazd był organizowany w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)