reklama

Kutnowskie szkoły stawiają na nowoczesność. Umowy podpisane, nadchodzą zmiany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kutnowskie szkoły stawiają na nowoczesność. Umowy podpisane, nadchodzą zmiany - Zdjęcie główne
Autor: Powiat Kutnowski | Opis: Kutnowskie szkoły stawiają na nowoczesność. Umowy podpisane, pora na inwestycje
Zobacz
galerię
4
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaCztery kutnowskie szkoły otrzymały dofinansowanie, dzięki któremu utworzą nowoczesne ekopracownie oraz punkty dydaktyczne wyposażone w specjalistyczne pomoce naukowe i sprzęt edukacyjny. Inwestycje pozwolą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony środowiska, prowadzić doświadczenia oraz uczestniczyć w zajęciach promujących postawy proekologiczne.
reklama

Dofinansowanie dla kutnowskich szkół średnich

Wsparcie finansowe otrzymały szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski. Przyznane dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wynosi 229 377 zł, z czego wkład własny placówek to 16 314 zł. 

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej „Nasze Ekologiczne Pracownie” – edycja 2026. Program wspiera tworzenie nowoczesnych przestrzeni dydaktycznych, które umożliwiają prowadzenie zajęć z zakresu ekologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Umowy zostały podpisane 22 czerwca w Urzędzie Miasta Kutno. Podpisali je wicestarosta Anna Konwerska, Piotr Kopek - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a także dyrektorzy kutnowskich szkół, które uzyskały dofinansowanie: Edyta Gustowska – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, Artur Ciurlej – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza, Iwona Smolińska – dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego oraz Agnieszka Wajgner-Matusiak – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica. 

reklama

Wsparcie finansowe otrzymały następujące projekty:

- I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie – projekt „Utworzenie ekopracowni w I Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie”. Wysokość dofinansowania wynosi 59 218 zł, a wkład własny  3 200 zł.

- II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie – projekt „Utworzenie ekopracowni w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie”. Na realizację zadania przyznano 54 000 zł dofinansowania, przy wkładzie własnym w wysokości 6 000 zł.

- Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie – projekt „Utworzenie punktu dydaktycznego w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie”. Placówka otrzymała 56 993 zł wsparcia, przy wkładzie własnym wynoszącym 3 000 zł.

reklama

- Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie – projekt „Utworzenie ekopracowni w Zespole Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie”. Wartość dofinansowania wynosi 59 166 zł, natomiast wkład własny  4 114 zł.

- Pozyskane środki to inwestycja nie tylko w nowoczesną bazę dydaktyczną naszych szkół, ale przede wszystkim w rozwój i edukację młodzieży. Nowe ekopracownie stworzą uczniom doskonałe warunki do zdobywania wiedzy o środowisku, prowadzenia doświadczeń oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych. Szczególne gratulacje kieruję do dyrektorów szkół, których zaangażowanie, pomysłowość i ciężka praca przy przygotowaniu wniosków zaowocowały pozyskaniem tak znaczącego dofinansowania. To sukces całej społeczności szkolnej i kolejny dowód na to, że nasze placówki skutecznie sięgają po zewnętrzne środki na rozwój edukacji – powiedziała wicestarosta Anna Konwerska

reklama

Info: Powiat Kutnowski

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo