Reklama

Reklama

Kutnowskie ulice i parki coraz bardziej zielone. Posadzono ponad 200 nowych drzew [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 29 lis 2021 16:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa sadzenie nowych drzew w Mieście Róż. Rośliny pojawiają się w różnych częściach miasta, zarówno w pasach drogowych jak i w parkach. W sumie będzie ich ponad 200. Gdzie zobaczymy najwięcej młodych drzew?

Reklama

Biuro Zieleni Miejskiej informuje o nowych nasadzeniach na kutnowskich ulicach. Jak się okazuje, najwięcej młodych drzew jest już na ulicy Morcinka.

- Zasadziliśmy tutaj ponad 50 klonów czerwonych. Dodatkowo ponad 20 nowych drzew jest na ulicy Wygody. Poza tym w Parku Nad Ochnią wysadziliśmy 26 drzew wokół wybiegu dla psów, aby w następnych latach było tam więcej cienia – wyjaśnia Jarosław Makowski, kierownik Biura Zieleni Miejskiej.

Wspomniane już drzewa przy ulicy Morcinka czy w parku nad Ochnią to nie wszystko. Pozostałe nasadzenia to głównie lipy, jarząby i jarzębiny, które pojawiają się nieregularnie chociażby na ulicach: Barei, Jagiełły, Noskowskiego, Dąbrowskiego czy Armii Krajowej. 

Nasadzenia są realizowane w tych pasach drogowych, w których brakuje drzew. Koszt posadzenia ponad 200 drzew na terenie Kutna to prawie 50 000 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE