Reklama

"Kwiaty dla Algernona" w CTMiT

Opublikowano:
Autor:

"Kwiaty dla Algernona" w CTMiT - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

5 marca (poniedziałek) o godz. 18:00 zapraszamy do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na monodram "KWIATY DLA ALGERNONA" w wykonaniu Tomasza Błasika, zdobywcy I nagrody na 36 Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora.

Reżyseria - Rafał Sisicki
Scenografia - Hubert Wurzel
Muzyka - Michał Górczyński

Inspicjent - Marek Gorzkowski
OPIS
Charliego Gordona poddano niezwykłemu eksperymentowi, który ma spowodować wzrost jego inteligencji. Podany środek zaczyna działać rewelacyjnie. Ociężały ignorant Charlie zmienia się w błyskotliwego erudytę, który zaczyna górować nie tylko nad doświadczalną myszą Algernonem, ale też nad całym swoim otoczeniem. Tylko czy Charlie Gordon stanie się przez to bardziej szczęśliwy?
Spektakl przygotowany w koprodukcji z DG Rafał Sisicki.
RECENZJE
Od Tomasza Błasiaka nie sposób oderwać wzroku. To niezwykła rola, gdyż przy tego typu zadaniach aktorskich każdy fałszywy krok osuwa postać w błazeństwo lub też w banał czułostkowości. Błasiak jest jak najbardziej wiarygodny zarówno w scenach umysłowego niedorozwoju, jak i w momentach intelektualnych wzlotów (...).
Janusz R. Kowalczyk, Rzeczpospolita, 13.04.2007
NAGRODY
- Grand Prix na II Olsztyńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora „SOLO”, za rolę w monodramie „ Kwiaty dla Algernona” (luty 2014).
- Nagroda na 42. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu za rolę w monodramie: „SEBASTIAN X” (październik 2013).
- Pierwsza nagroda na 36 Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora za rolę Charliego Gordona w monodramie „ Kwiaty Dla Algernona”(2007 r.)
- Nagroda fundacji „Świat na Tak” oraz tytuł Ambasador Dobra.

Tomasz Błasiak - Ukończył warszawską Akademię Teatralną w roku 2004. Współpracował z Teatrami: Scena Prezentacje oraz Teatrem Powszechnym w Warszawie. Szerszej widowni znany jest z serialu Samo życie, Czas Honoru i inne. W Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera zadebiutował w gościnnym spektaklu „Kwiaty dla Algernona”, za który otrzymał pierwszą nagrodę na 36. Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora. Do zespołu Teatru Powszechnego dołączył w kwietniu 2008 roku. Jest cenionym aktorem dubbingowym. W 2012 roku brał udział w nowatorskim projekcie „Teatr w klasie”, w ramach którego przygotował monodram Sebastian X w reż. Grażyny Kanii. Obecnie jest aktorem Teatru Polskiego w Warszawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE