Reklama

Łamanie przepisów i sznury samochodów. Kolejne skrzyżowanie do modernizacji?

Opublikowano:
Autor:

Łamanie przepisów i sznury samochodów. Kolejne skrzyżowanie do modernizacji? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W naszym mieście wiele jest miejsc, które zmotoryzowani wolą omijać szerokim łukiem. Wczoraj pisaliśmy o wniosku GDDKiA w sprawie przebudowy skrzyżowania krajowych 92, 60 i drogi wojewódzkiej 702 (KLIK). Zdaniem wielu, w tym władz miasta, nie jest to jedyne miejsce w tej okolicy, któremu należałoby poświęcić nieco uwagi.

Coraz więcej samochodów to coraz więcej drogowych zatorów. Problem nie dotyczy wyłącznie ścisłego centrum. Również skrzyżowanie ulic Troczewskiego z Rychtelskiego nie jest ulubionym miejscem kierowców, zwłaszcza w godzinach tzw. szczytu. Problem dotyczy głównie drogi podporządkowanej, czyli Rychtelskiego, gdzie notorycznie tworzą się korki. Uwagę zwracają na to nie tylko mieszkańcy poruszający się w tym miejscu, ale ostatnio pismo w tej sprawie złożył radny, Andrzej Arkita.

- Specyfika skrzyżowania powoduje, że pojazdy oczekujące na lewoskręcie w ul. Troczewskiego w sposób naturalny spowodowany warunkami ruchu tamują wyjazd pojazdom jadącym w prawo w kierunku osiedla Łąkoszyn. Długie oczekiwanie sprawia, że część oczekujących skręcających w prawo wjeżdża na chodnik i w ten sposób omija korek. Modernizacja skrzyżowania tj. ul. Rychtelskiego poprzez wydzielenie na jezdni pasa do lewoskrętu spowoduje, że pojazdy znajdujące się na nim nie będą tamowały wyjazdu jadącym w prawo – pisze radny Andrzej Arkita.

Radny zaznacza, że Rychtelskiego w rejonie skrzyżowania jest wystarczająco szeroka, by wyznaczyć tam pełnowymiarowy lewoskręt. Pisze także, że konieczna wydaje się modernizacja wysepki rozdzielającej pasy ruchu, oraz zmiana oznakowania poziomego i pionowego. Według niego takie rozwiązanie pozwoli usprawnić ruch, oraz wyeliminuje łamanie przepisów poprzez jazdę po chodniku.

Do interpelacji odniosły się miejskie władze, które także dostrzegają problem. Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta zapowiada, że urząd sprawdzi, co da się w tej sprawie zrobić.

- Zgadzam się z Pana opinią dotyczącą występowania utrudnień w ruchu drogowym spowodowanych wzrostem jego natężenia. Zaobserwowaliśmy również zjawisko występowania „korków” drogowych w godzinach szczytu, oraz w sytuacji czasowych wyłączeń innych alternatywnych ciągów komunikacyjnych – pisze Jacek Boczkaja.

W związku z tym magistrat zleci zbadanie możliwości wykonania przebudowy skrzyżowania ulic Troczewskiego z Rychtelskiego.

- W przypadku uzyskania pozytywnej opinii przystąpimy do wykonania dokumentacji projektowej i realizacji zadania – kończy J. Boczkaja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE