Reklama

Laserowe wideoradary. Młot na piratów drogowych nie dla Kutna?

Opublikowano:
Autor:

Laserowe wideoradary. Młot na piratów drogowych nie dla Kutna? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przełom w ściganiu kierowców, którzy nagminnie przekraczają prędkość i łamią przepisy. Mowa o nowoczesnych radarach, a mianowicie laserowych wideorejestratorach, w które zaopatrywane są drogówki w całej Polsce. Nasze województwo również takie otrzymało, wygląda jednak na to, że nie zostało zaopatrzone w wystarczającą liczbę, żeby zasilić każdą Komendę Powiatową Policji.

TruCAM - bo tak nazywa się nowa broń do walki z piratami drogowymi, będzie nie tylko wykrywać nadmierną prędkość, ale i przyłapie kierowców na takich wykroczeniach jak np. używanie komórki podczas jazdy. Brak zapiętych pasów czy dziecko jadące bez fotelika również nie umknie policyjnej nowince technicznej. Zatrzymany będzie mógł obejrzeć nagranie z wideoradaru, które uwzględni, rzecz jasna, prędkość, a także miejsce, w którym pada wiązka lasera. Ale czy ten cud techniki prosto zza oceanu trafi w ręce funkcjonariuszy z kutnowskiej komendy? O to postanowiliśmy zapytać Zespół Prasowy KWP w Łodzi.

- Te 7 laserowych radarów trafiło m.in. do komend w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach czy Zgierzu, natomiast Kutna na tej liście nie ma. W województwie łódzkim liczącym 21 powiatów takie radary otrzymała zaledwie 1/3 komend, natomiast dla porównania do katowickiej KWP dostarczono ich 40, a więc praktycznie każda komenda, w tym miejskie, je otrzymały - informuje pracownik Zespołu Prasowego KWP w Łodzi, st.asp. Radosław Gwis.

Na razie KPP w Kutnie nie ma co liczyć na dostawę sprzętu. St.asp. Radosław Gwis nie wyklucza jednak, że fotoradarów niebawem napłynie więcej, bowiem docelowo mają one zastąpić "suszarki" dotychczas używane. Co sądzicie o pomyśle? Czy przyjął by się w naszym powiecie?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE