Reklama

Leasing nie tylko na flotę. Na maszyny, technologię i nieruchomości też

Opublikowano:
Autor:

Leasing nie tylko na flotę. Na maszyny, technologię i nieruchomości też - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Leasing sprowadza się nie tylko do dzierżawy pojazdów samochodowych, ale i wielu innych środków trwałych amortyzowanych w biznesie. Jakich konkretnie? O tym przeczytasz w dzisiejszym raporcie.//

Leasing sprowadza się nie tylko do dzierżawy pojazdów samochodowych, ale i wielu innych środków trwałych amortyzowanych w biznesie. Jakich konkretnie? O tym przeczytasz w dzisiejszym raporcie.

Auta osobowe, dostawcze i ciężarowe to dopiero początek

Mimo że podstawowa oferta wielu polskich leasingodawców sprowadza się do dzierżawy aut osobowych, dostawczych i najwyżej - ciężarowych, to z leasingu można sfinansować także wiele alternatywnych inwestycji.

Leasing jest szczególnie popularny m.in. w sektorach:

 • rolniczym,
 • energetycznym,
 • medycznym,
 • technologii internetowych.
 • budowlanym,
 • produkcyjnym,
 • przemysłowym.
Co można sfinansować z leasingu operacyjnego lub finansowego?

 1. Maszyny budowlane i ciężki sprzęt
Jeśli prowadzisz firmę z sektora budowlanego lub drogowego, leasing to dobry sposób na to, aby zmodernizować swoje zaplecze techniczne. Popularnymi przedmiotami umowy w tym segmencie są m.in. żurawie, maszyny do robót ziemnych, ładowarki, spycharki, koparki oraz wiele innych.

Czy wiesz, że?

Leasing ma zastosowanie także do wynajmu krótkoterminowego pracowników, tzn. nie dłużej niż na 18 miesięcy, jednak z tzw. leasingiem pracowniczym wiąże się wiele kontrowersji, które wynikają z nieprecyzyjnych przepisów prawa pracy w relacji agencja - firma zlecająca leasing pracowniczy - pracownik.

 1. Sprzęt do zastosowań w branży medycznej
 • – […] Z leasingu chętnie korzystają lekarze, a także farmaceuci oraz właściciele placówek służby zdrowia. Leasingodawcy są w stanie sfinansować podstawowe urządzenia diagnostyczne, laboratoryjne, a także specjalistyczny sprzęt do wyposażenia aptek, przychodni, sal zabiegowych itd. - mówią nam eksperci CLS Sp. z o.o.
 1. Hale, magazyny, grunty i nieruchomości użytkowe
Biznes może wykorzystać leasing do pokrycia kosztów zakupu obiektów użytkowych (handlowych, biurowych itd.), a także działek, na jakich miałyby powstać.

 1. Maszyny wykorzystywane w rolnictwie
Rolnicy nie są zmuszeni do sięgania po kredyty komercyjnych banków. Właściciel gospodarstwa rolnego z umowy leasingowej i dedykowanej oferty dla branży rolniczej może kupić nie tylko tańsze maszyny takiej jak np. siewniki i agregaty uprawowe, ale i ciągniki oraz kombajny (z rynku pierwotnego lub wtórnego) o wartości nawet kilkuset tys. złotych.

 1. Urządzenia wykorzystywane przez branżę technologii informatycznych
Właściciele firm informatycznych (produkcja oprogramowania, zarządzanie, usługi) korzystają z leasingów operacyjnych i finansowych do pokrycia kosztów dzierżawy lub zakupu serwerów, maszyn drukujących, skanerów, sprzętu monitorującego, awaryjnych zasilaczy, a także samego oprogramowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE