Reklama

Leczenia w Łęczycy i Łowiczu, a co z nagłymi przypadkami? Wojewoda zabrał głos

Opublikowano:
Autor:

Leczenia w Łęczycy i Łowiczu, a co z nagłymi przypadkami? Wojewoda zabrał głos  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od wczoraj sytuacja Kutnowskiego Szpitala Samorządowego jest tematem numer 1. w naszym regionie. Do sprawy odniósł się dzisiaj wojewoda Tobiasz Bocheński, który to podjął decyzję o przekształceniu kutnowskiej lecznicy w szpital zakaźny.

Od 30 października szpital w Kutnie w całości zostaje przekształcony dla pacjentów z COVID-19. To kolejne 241 miejsc dla mieszkańców województwa łódzkiego, w tym 6 miejsc respiratorowych.

Jak informuje wojewoda, pacjenci z innymi chorobami, którzy do tej pory byli leczeni w kutnowskim szpitalu znajdą pomoc w szpitalach w Łęczycy i w Łowiczu, które nie zostają przekształcone na szpitale covidowe. A co w przypadku nagłych przypadków?

- Oczywiście pacjenci w stanach nagłego zagrożenia życia wymagający natychmiastowej interwencji otrzymają pomoc w szpitalu w Kutnie. Kolejne przekształcenia są wynikiem stale rosnącej liczby osób zakażonych oraz tych wymagających pilnej hospitalizacji. Decyzja wojewody łódzkiego została podjęta w oparciu o szereg konsultacji z ekspertami. Ponadto służby wojewody są w stałym kontakcie z dyrekcją placówki i starostą kutnowskim, którzy bardzo odpowiedzialnie podeszli do powierzonych im zadań. Wszystkie te działania są podejmowane po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom województwa łódzkiego - czytamy w komunikacie Tobiasza Bocheńskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE