Reklama

Reklama

Legendarny portal społecznościowy jutro przestanie istnieć. Korzystały z niego tysiące kutnian

Opublikowano: 26 lipca 2021 16:00
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Legendarny portal społecznościowy jutro przestanie istnieć. Korzystały z niego tysiące kutnian - Zdjęcie główne

W szczytowym momencie, z Naszej Klasy korzystało prawie 20 mln użytkowników | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po 15 latach, będąca nie tak dawno najpopularniejszym w Polsce portalem społecznościowym Nasza Klasa, już jutro zniknie na dobre. Wiernymi fanami nk.pl były także tysiące miekszańców Kutna i okolic.

Reklama

Koniec pewnej epoki

Koncern Ringier Axel Springer Polska - obecny właściciel Naszej Klasy - ogłosił, że 27 lipca portal zostanie wyłączony. Użytkownicy, którzy posiadają wykupione tam płatne usługi, mają dwa miesiące na ich wykorzystanie. Mogą też złożyć wniosek o zwrot pieniędzy. Nie da się także założyć już nowego konta. Dlaczego właściciele zdecydowali się na ten ruch?

Nasza Klasa w pierwszych latach swojej działalności była jednym z najpopularniejszych portali w Polsce. W najlepszym czasie mogła pochwalić się ponad 19 milionami użytkowników. Swoją ogromną popularność zaczęła jednak stopniowo tracić na rzecz wchodzącego na rynek Facebooka. Nawet po wprowadzanych zmianach nigdy już nie wróciła do swojej świetności – Facebook zaczął przejmować rynek i szybko go zdominował. Mimo to likwidacja Naszej Klasy dla wielu osób oznacza koniec pewnej epoki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Na tym parkingu brakowało miejsc. Niebawem to się zmieni, prace idą pełną parą [ZDJĘCIA]

"Polski Facebook"

- Pomysł na serwis urodził się w głowie studenta Uniwersytetu Wrocławskiego, Macieja Popowicza. Ten zaszczepił pomysł paru kolegom, z czego największym zaangażowaniem wykazał się Paweł Olchawa i właśnie ta dwójka określana jest dziś mianem ojców Naszej Klasy – pisze portal komputerswiat.pl.

Polacy mieli dość ciekawą ideę, by Nasza Klasa umożliwiała tworzenie grup opartych o każdy możliwy rocznik każdej klasy, w szkołach ze wszystkich polskich miast, a następnie dodawanie tam pełnej listy uczniów i - oczywiście - zdjęcia. Pomysłodawcy zainwestowali w domenę i niewielki serwer warty 200 zł, co ze względu na dużą popularność zwróciło się im zaskakująco szybko.

Serwis ciągle ulegał zmianom, które z czasem przyciągały do niego duże grono odbiorców.

- Początkowo dosyć prymitywna platforma do wymiany zdjęć i wiadomości, doczekała się funkcji powiadomień, polecania i komentowania zdjęć, a nawet wirtualnych prezentów, “pinezkowania” zdjęć i integracji z Allegro. Pojawiła się też możliwość tworzenia kont fikcyjnych, co było sposobnością do robienia mniej lub bardziej słabych żartów, np. w podszywanie się pod Paris Hilton – czytamy w poświęconym Naszej Klasie artykule portalu komputerswiat.pl.

Zamknięcie Naszej Klasy to z pewnością koniec pewnego rozdziału. Ta pierwsza tak szeroko znana polska „społecznościówka”, mimo niknącej popularności, nadal znajduje się w pamięci wielu użytkowników internetu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)