Reklama

Reklama

Lekkoatleci poprawili rekordy życiowe

Opublikowano: ndz, 15 lut 2015 14:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną sobotę późnym wieczorem powróciła do Kutna trójka juniorów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”, która uczestniczyła w Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.Impreza była rozgrywana na nowej, nowoczesnej hali lekkoatletycznej (najlepszy halowy obiekt lekkoatletyczny w kraju) w Toruniu. Kutnowscy lekkoatleci doskonale znają ten obiekt, gdyż startowali tu dwukrotnie na mityngach w styczniu.Cała trójka zawodników UKS „Dziewiątka” to juniorzy rocznik 1997, którzy na mistrzostwach startowali w grupie wiekowej rocznika 1996/97.Najlepszy występ zanotował Damian Lasecki, który w biegu na 800 m „otarł” się o finał, uzyskując dziewiąty wynik eliminacji z czasem 2;01,87 min;s. Uzyskany przez Damiana wynik jest jego nowym rekordem życiowym w startach na hali, lepszym od poprzedniego o przeszło cztery sekundy i zaledwie o 0,05 s gorszym od wyniku ze stadionu. O miejsce finałowe nasz zawodnik walczył do ostatnich metrów, zajmując w swojej serii czwarte miejsce i pokonując zawodników z lepszymi rekordami życiowymi.

Reklama

Rekord życiowy w sobotnim starcie poprawił także inny lekkoatleta „Dziewiątki” Piotr Kowalski, który w biegu eliminacyjnym na 200 m uzyskał wynik 23,42 s. Niestety konkurencja w tym biegu była bardzo mocna i osiągnięty czas nie wystarczył nawet na finał B. Piotr ostatecznie uplasował się na 20 miejscu.

Rekordu życiowego nie udało się poprawić naszemu etatowemu skoczkowi w dal Rafałowi Ewkowskiemu, który tym razem startował w biegu na 60 m i z czasem 7,66 s zajął 17 miejsce.

- Bardzo dobre występy naszych zawodników, na miarę ich obecnych możliwości, a nawet trochę więcej w przypadku Damiana. Trzy starty, dwa rekordy życiowe, trzeci Rafała był blisko, mimo że z powodów zdrowotnych dalej nie startował w swojej koronnej konkurencji. Nastroje dobre i mam przyrzeczenie zawodników, że za rok wyjedziemy dopiero w niedzielę po startach finałowych. Trzymam za słowo i od młodszych zawodników oczekuję, że będzie to dużo większa ekipa, a nie ukrywam, ze są na to poważne szanse – podsumował starty swoich zawodników trener UKS Jacek Kudła.

Miło nam poinformować, że startująca od pół roku w barwach Aleksandrowa Łódzkiego (nauka w Szkole Mistrzostwa Sportowego), wychowanka klubu, juniorka młodsza Natalia Kołodziejczak zdobyła srebrny medal w skoku w dal, skacząc na odległość 5,79 m.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)