Reklama

Lepiej zapnijcie dziś pasy. Trwa policyjna akcja

Opublikowano:
Autor:

Lepiej zapnijcie dziś pasy. Trwa policyjna akcja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy i pasażerowie nie powinni zapominać o zapięciu pasów przed jazdą, a zwłaszcza dziś. Policja w całym kraju prowadzi akcję "Pasy". Również na drogach naszego miasta i powiatu mogą posypać się mandaty.

Działania policyjnej drogówki potrwają przez cały dzień. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy oraz czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.

- Policjanci najczęściej ujawniają brak zapiętych pasów w przypadku pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Warto przypominać, że jest to bardzo niebezpieczne. Podczas wypadku takie osoby mogą swoim ciałem przełamać blokadę przedniego fotela i zabić współpasażerów – mówi podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Brak zapiętych pasów to jedno z najczęściej „dorzucanych” wykroczeń. W ubiegłym roku policjanci odnotowali prawie 328 tys. wykroczeń polegających braku zapiętych pasów bezpieczeństwa lub przewożenia dzieci bez fotelików. Wykrywalność rośnie bowiem dane z ubiegłego roku to prawie o 7,5 tys. mniej tego wykroczeń niż w roku 2016.

- Polacy są coraz bardziej świadomi, zapinanie pasów przestało być obciachem, a stało się normą – ocenia Kobryś.

Przypomnijmy, że jeżeli przewozimy pasażera, który nie zapiął pasów, to mandat otrzymuje zarówno on, jak i kierowca - obaj po 100 zł. "Na dokładkę" kierowca otrzymuje również4 pkt. karne. Natomiast jeżeli zapiętych pasów nie ma tylko kierowca, wówczas kara nałożona przez funkcjonariusza policji to mandat w wysokości 100 zł i 2 pkt. karne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE