Reklama

Lewe papierosy, tytoń i alkohol za 26 tys. złotych - 62-latka odpowie za paserstwo akcyzowe

Opublikowano:
Autor:

Lewe papierosy, tytoń i alkohol za 26 tys. złotych - 62-latka odpowie za paserstwo akcyzowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 28 tys. sztuk papierosów i 2 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 3 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli kutnowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Szacunkowe uszczuplenie Skarbu Państwa wynosi ponad 26 tysięcy złotych. 62-letnia właścicielka kontrabandy odpowie za paserstwo akcyzowe.

Policjanci z kutnowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej monitorując środowisko przestępcze podejrzewali, że w jednym z mieszkań na terenie Kutna prowadzona jest działalność nielegalnego handlu papierosów i alkoholu.

- 29 marca 2018 roku wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia należące do 62-letniej mieszkanki Kutna. Znaleziono tam ponad 28 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 2 kg tytoniu oraz 3 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia. Wstępne obliczenia wskazują, że z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie w wysokości 26 tysięcy złotych. Kobieta odpowie za paserstwo akcyzowe - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Grozi za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE