Reklama

Libacje i interwencje straży miejskiej na Jana Pawła II. Monitoringu nie będzie, ale...

Opublikowano:
Autor:

Libacje i interwencje straży miejskiej na Jana Pawła II. Monitoringu nie będzie, ale... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Alkohol, zakłócanie porządku i liczne interwencje mundurowych. Tak okolice ulicy Jana Pawła II i Wyszyńskiego opisuje radny Bartosz Czechowski, który w imieniu mieszkańców zaapelował do miejskich władz o zamontowanie nowej kamery monitoringu. Magistrat odpowiada, że póki co taka inwestycja nie jest planowana, jednak podjęte zostaną inne działania. Jakie?

Bartosz Czechowski wnioskował o zamontowanie kamery przy bloku Jana Pawła II 5 w celu poprawy bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego i pobliskiego sklepu całodobowego. Jak stwierdził, jego interpelacja jest związana z licznymi interwencjami okolicznych mieszkańców.

B. Czachowski podkreślał, że kamera mogłaby ograniczyć liczne interwencje straży miejskiej i policji.

- W okresie wiosenno-letnim osiedle staje się ostoją skupisk osób spożywających alkohol. Dochodzi także do zaśmiecania terenu i zakłócania porządku publicznego – pisze Bartosz Czechowski.

Odpowiedź na pismo wpłynęła wczoraj. Prezydent Zbigniew Burzyński poinformował, że w budżecie Straży Miejskiej na rok 2019 nie zostały przewidziane środki na rozbudowę systemu monitoringu miejskiego.

- Nie wyklucza to jednak możliwości rozważenia powyższej kwestii w latach następnych. W celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców zobowiązałem Straż Miejską w Kutnie do objęcia tego terenu szczególnym nadzorem w ramach codziennych patroli – odpowiada Zbigniew Burzyński.

Zadeklarował także, że zwróci się do komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kutnie o rozważenie zwiększenia częstotliwości patroli policyjnych we wskazanym rejonie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE