Reklama

List do redakcji: Komu przeszkadza wiejska biblioteka?

Opublikowano:
Autor:

List do redakcji: Komu przeszkadza wiejska biblioteka? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu wczorajszym odbyło się zebranie dotyczące dalszego funkcjonowania biblioteki w Klonowcu Starym. Uczestniczyły w nim głównie matki dzieci, które korzystają z zasobów tej biblioteki. Wójt Gminy Strzelce poinformował wstępnie mieszkańców o możliwości likwidacji biblioteki na zeszłorocznym spotkaniu dotyczącym funduszu sołeckiego. Zaznaczył jednak, że przeprowadzi w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami. W tym roku sprawa biblioteki wróciła. Być może wzmożone zainteresowanie tą placówką związane jest z faktem, że mieści się ona w budynku OSP. Nieoficjalnie mówi się, że likwidacji domagają się strażacy. Chcą oni przeznaczyć pomieszczenie po bibliotece na zaplecze magazynowe.

- Nie mamy placu zabaw dla dzieci, boiska dla młodzieży ani nawet ławki na której możemy usiąść i porozmawiać. Ta biblioteka jest jedynym ogólnie dostępnym miejscem w okolicy w którym możemy się spotkać - mówi pani Magdalena, uczestniczka spotkania.

Zebrani zdecydowali o wystosowaniu do władz samorządowych petycji w obronie biblioteki. Wsparcia w tej kwestii udzieli pani Aneta Urbańska-Matczak, członek Stowarzyszenia Edukacyjno-Ekologicznego „Zrównoważony Rozwój”, popierającego inicjatywę utrzymania biblioteki w Klonowcu.

Kolejne zebranie w sprawie biblioteki planowane jest na 15 kwietnia. Mają się na nim pojawić wszystkie zainteresowane strony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE