ŁKS pokonany - AZS zostaje w II lidze!

Wydarzenia AZS WSGK Pol-Fol w ostatniej kolejce II ligi mężczyzn w koszykówce pokonał przed własną publicznością lidera rozgrywek – ŁKS Łódź i nie patrząc na wyniki w innych meczach, zapewnił sobie utrzymanie w lidze.Po pierwszej kwarcie podopieczni Jarosława Żaka prowadzili 24:12. W tej odsłonie „Akademikom” wychodziło praktycznie wszystko. Druga kwarta przyniosła lepszą grę ich rywala. Ostatecznie łodzianie wygrali tą część gry w stosunku 25:22. Najwięcej emocji przyniosła trzecia kwarta. Dzięki znakomitej grze kapitana ŁKS, Morawca – łodzianie zaczęli błyskawicznie odrabiać straty, by w piątej minucie, po raz pierwszy w tym meczu objął prowadzenie (53:51). Po „czasie”, wziętym przez Jarosława Żaka – Akademicy powrócili do skutecznej i dobrej gry. Kilka kapitalnych akcji spowodowało, że po trzeciej kwarcie na tablicy wyników widniało 70:55. W ostatniej kwarcie AZS nie dal sobie wydrzeć zwycięstwa, przegrywając tą odsłonę 25:26, a cały mecz wygrywając 95:81.

- Udało się – krótko skomentował spotkanie trener AZS, Jarosław Żak. – Dziękujemy wszystkim kibicom którzy tak licznie przyszli nas dopingować – dodał kierownik drużyny, Marek Koralewski. Spotkanie, które komentował – Jerzy Papiewski, obejrzało około 800 osób.

AZS WSGK Pol-Fol Kutno – ŁKS Łódź 95:81 (24:12, 22:25, 24:18, 25:26). Punkty dla AZS: Gołuch – 12, Szczepaniak – 6, Jażdżewski – 16, Rydlewski – 7, Kubala – 33 (4x3), Biela – 19, Wyrzykowski -2. Najwięcej punktów dla ŁKS: Rojkowski – 21, Morawiec – 18 (6x3)