Lwy rozszarpały Wilki. Świetny występ Johnsona

Opublikowano: sob, 21 lut 2015 18:55

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Wydarzenia W meczu rozegranym awansem z 24 kolejki Polfarmex Kutno gładko pokonał King Wilki Morskie Szczecin 92-68. Świetne zawody rozegrał kutnowski podkoszowy Kevin Johnson, który zaliczył kolejne juz w tym sezonie double-double zdobywając 28 punktów i zbierając 12 piłek. Amerykanin wykorzystał wszystkie 11 prób rzutów z gry.

Przewaga Polfarmexu nie podlegała dyskusji od początku spotkania. Świetnie w spotkanie wszedł center Lwów Kevin Johnson, który po skutecznych akcjach wyprowadził Lwy na prowadzenie 4-3. Polfarmex systematycznie budował swoja przewagę, która po celnym trafieniu Audy z kontrataku wynosiła już 8 oczek (8-16). Gospodarze odrobili część strat przed końcem pierwszej kwarty, jednak ostanie słowo należało do podopiecznych Jarosława Krysiewicza, którzy na przerwę schodzili prowadząc różnicą 4 punktów (18-22).

Początek drugiej odsłony to skuteczna gra w ofensywie Kowalenki i Marinkovića, która pozwoliła zniwelować przewagę Lwów do zaledwie dwóch punktów (24-26). Jednak wraz z upływającym czasem przewaga Polfarmexu rosła. Farmaceuci rzucali za 2 punkty ze świetną skutecznością 76% wykorzystując łatwe straty Wilków. Spod kosza nie mylił się Johnson, który po pierwszych dwudziestu minutach miał na swoim koncie 14 oczek i 6 zbiórek. Na długą przerwę Polfarmex schodził prowadząc zasłużenie 49-33.

Trzecia kwarta rozpoczęła się niespodziewaną serią Wilków 8-3 po której gospodarze odrobili część strat, zmniejszając dystans dzielący ich od Farmaceutów do 11 oczek (52-41). Kolejne minuty należały jednak do Kevina Johnsona. Zawodnik zdominował walkę pod tablicami. Dwukrotnie trafił za dwa, wykorzystał również niezdecydowanie szczecińskich graczy i po nieudanym rzucie osobistym zebrał i dobił piłkę wyprowadzając kutnowski zespół na szesnastopunktowe prowadzenie (57-41). Wynik kwarty na 25-20 dla Lwów ustalił wsadem Marinković. Do finałowej odsłony Polfarmex przystępował z bezpieczną 21 punktową zaliczką (74-53).

Początek czwartej kwarty bardzo udanie rozpoczął się dla Farmaceutów, którzy systematycznie budowali swoją przewagę. Celnie rzucał Mitchell i Auda. Nie mylił się również Jarecki, po którego trafieniu, na nieco ponad pięć minut do końcowej syreny Polfarmex wyszedł na najwyższe w całym spotkaniu prowadzenie 85-55. Goście rzucili się do odrabiania strat, jednak czasu było już za mało. Po jednostronnym widowisku Polfamex Kutno zanotował dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach TBL, które przybliżyło Lwy do walki o najlepszą ósemkę.

Do wygranej Polfarmex poprowadził Kevin Johnson, który zapisał na swoim koncie 28 punktów i 12 zbiórek (11/11 rzutów z gry). Dobre zawody rozegrali również Patrik Auda (16 pkt., 7 zb.), Jacek Jarecki (15 pkt) oraz Kwamain Mitchell (12 pkt., 6 as.)

W ekipie gospodarzy z dobrej strony zaprezentował się Rodney Green (15 pkt.) i zdobywca 14 oczek Marinković.

King Wilki Morskie Szczecin - Polfarmex Kutno 68-92 (18-22, 15-27, 20-25, 15-18)

Wilki: Green 15 (1), Nikolić 10, Flieger 8, Kikowski 8 (1), Kowalenko 8 (1) - Marinković 14, Pytyś 4 Bojko 1, Wright 0, Nowacki 0

Polfarmex: Johnson 28 (1), Auda 16, Mitchell 12, Wołoszyn 5 (1) Malczyk 0 - Jarecki 15 (3), Łączyński 7, Jakóbczyk 3 (1), Bartosz 2, Fletcher 2, Grochowski 2