Reklama

Reklama

Ma 41 lat i niemal 200 zarzutów na koncie! Za wszystkie odpowie teraz przed sądem

Opublikowano: pt, 27 maj 2022 10:50
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Ma 41 lat i niemal 200 zarzutów na koncie! Za wszystkie odpowie teraz przed sądem - Zdjęcie główne

Mieszkaniec gminy Koło usłyszał aż 176 zarzutów. Wszystkie dotyczącą oszustwa lub usiłowania oszustwa | foto poglądowe/archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To zdecydowanie jeden z rekordzistów z naszego regionu. 41-latek usłyszał aż 176 zarzutów! 78 z nich dotyczy oszustwa, natomiast 98 usiłowania oszustwa. Mężczyzna chciał „dorobić się” na wyłudzaniu pożyczek na dane swojej ciotki, lecz jak to w takich przypadkach bywa, dorobił się jedynie zarzutów.

Reklama

Mężczyznę zatrzymano w sąsiednim do powiatu kutnowskiego, powiecie kolskim. Jak informuje tamtejsza policja, 41-latek po zdobyciu dostępu do konta bankowego swojej ciotki, postanowił zaciągać pożyczki, podając jej dane. Miał to być sposób na zdobycie „szybkiej gotówki”. 

- Mieszkaniec gminy Koło na początku zaczął budować historię kredytową. Spłacał drobne pożyczki kolejnymi zaciągniętymi pożyczkami tak, aby mógł wnioskować o coraz to większe kwoty. Do pewnego momentu szło mu całkiem nieźle i udało mu się zaciągnąć pożyczki na łączną kwotę prawie 102 000 złotych – mówi st. asp. Daniel Boła, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Koła.

Jednak jak wszyscy doskonale wiedzą, każdą zaciągniętą pożyczkę prędzej czy później należy spłacić. Po tym, jak do pokrzywdzonej zaczęły wpływać ponaglenia z banków, postanowiła złożyć zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa. Na początku kobieta ustaliła, że zawarto na jej dane tylko kilka pożyczek. Było to jednak dalekie od prawdy.

- Dzięki żmudnej pracy policjantów z referatu do walki z przestępczością gospodarczą udało się ustalić, że podejrzany zaciągnął 78 pożyczek na łączną kwotę prawie 102 000 złotych oraz usiłował zaciągnąć 98 pożyczek na łączną kwotę przeszło 103 000 złotych – dodaje oficer prasowy KPP Koło.

Mężczyzna w trakcie prowadzonego postępowania przyznał się do winy. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Info: KPP Koło

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy