Reklama

Magistrat odpowiada radnemu Łuckiemu: "Przejścia nie będzie"

Opublikowano:
Autor:

Magistrat odpowiada radnemu Łuckiemu: "Przejścia nie będzie" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeden z radnych zauważył brak przejścia dla pieszych, w miejscu, w którym wielu mieszkańców przemierza jezdnię. Mowa o wyjeździe z ulicy Szaloma Asza przy ul. Podrzecznej. Na początku miesiąca złożył w tej sprawie interpelację, na którą już mamy odpowiedź prezydenta.

Przypomnijmy, że radny miejski, który w wyborach startował z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - Michał Łucki, 3 grudnia złożył interpelację w sprawie utworzenia przejścia dla pieszych na ulicy Szaloma Asza.

- We wskazanym miejscu będącym równocześnie wyjazdem na ul. Podrzeczną, codziennie wielu mieszkańców przekracza jezdnię, łamiąc przepisy i narażając zdrowie. Stosowne oznakowanie usprawniłoby komunikację, uczyniło ją praktyczną i bezpieczną, wreszcie zgodną z realnymi potrzebami użytkowników - uzasadnia radny.

Odpowiedzi udzielił wiceprezydent Jacek Boczkaja.

- Uprzejmie informuję, iż przedmiotowy wniosek był już rozpatrywany w bieżącym roku przez Zespół ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działający przy Starostwie Powiatowym w Kutnie ze skutkiem negatywnym. Sprawa wykonania w/w przejścia dla pieszych została wywołana interpelacją radnego miejskiego Pana Michała Lebiedowicza i była rozpatrywana na posiedzeniu Zespołu w dniu 19 września 2018 r. Biorąc pod uwagę aktualną infrastrukturę drogową w/w ulicy, duże natężenie ruchu drogowego, w tym jego płynność Zespół wyraził negatywną opinię w przedmiotowej sprawie. W związku z powyższym stanowiskiem Zespołu nie będziemy wnioskować o wyrażenie zgody na zmianę organizacji ruchu drogowego w obrębie tego skrzyżowania - czytamy w uzasadnieniu.

Wiceprezydent poinformował także, że zgodnie z Art. 13 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym przechodzenie przez jezdnię w tym miejscu skrzyżowaniu jest dozwolone.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE