Reklama

Majówka tuż tuż. Zapowiadają kontrole, drogi będzie patrolował śmigłowiec

Opublikowano:
Autor:

Majówka tuż tuż. Zapowiadają kontrole, drogi będzie patrolował śmigłowiec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Któż z nas nie może się doczekać najdłuższej od lat majówki? Wiele osób ten czas wykorzystuje na odpoczynek, wyjazdy i mniej lub bardziej aktywne formy relaksu. Warto zadbać wówczas o bezpieczeństwo swoje i innych, nad którym czuwać będą również dodatkowe patrole policji.

W tegoroczny weekend majowy nad bezpieczeństwem podróżujących jak zwykle będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na osiedla mieszkaniowe, aby zapobiec włamaniom do opuszczonych domów. Pozostawiając mieszkanie bez opieki, warto wcześniej zabezpieczyć swój majątek.

Od piątku, 27 kwietnia przez najbliższe 10 dni w całym kraju na drogi wyjedzie więcej patroli. Mundurowi skontrolują prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Warto pamiętać, aby dzieci przewozić w bezpiecznych fotelikach, a przed podróżą sprawdzić samemu stan techniczny pojazdu. Policja radzi, że nie warto odkładać wyjazdu oraz powrotów na ostatnią chwilę. Pośpiech jest złym doradcą na drodze. W połączeniu z jazdą pod wpływem alkoholu może doprowadzić do tragedii. Aby temu zapobiec przed samym wyjazdem warto udać się na najbliższy komisariat. Tam w każdej chwili policja może sprawdzić stan trzeźwości.

Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo łódzkie służbę przez najbliższe pełnić będą policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. W ruch pójdą urządzenia do pomiaru prędkości. Na dodatek sytuacja monitorowana będzie z pokładu policyjnego śmigłowca.

Nie tylko na drogach, ale i na terenie miasta mundurowi będę zwracać szczególną uwagę na łamanie przepisów. Warto pamiętać podczas spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu pamiętajmy, że zgodnie z polskim prawem w miejscach publicznych takich jak ulice, place i parki zabronione jest spożywanie alkoholu, chyba, że są tam wyznaczone miejsca do jego spożycia, np. ogródki restauracyjne. Dodatkowo każda rada gminy ma możliwość objęcia zakazem spożywania alkoholu innych miejsc na swoim terenie.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają. Wypoczywając nad wodą zachowajmy szczególną ostrożność, również podczas łowienia ryb, by uniknąć nieplanowanej kąpieli, która przy obecnej temperaturze wody może być bardzo niebezpieczna. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na bawiące się na brzegu dzieci. Wypływając łódką, kajakiem, rowerem wodnym lub żaglówką sprawdźmy ich stan techniczny, upewnijmy się, czy na wyposażeniu jednostki jest sprawny sprzęt ratunkowy taki jak: koło i kamizelki ratunkowe. Przed wypłynięciem poinformujmy najbliższych o przewidywanej porze powrotu - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE