Reklama

"Mała Liga nie pozwala trenować baseballistom" - czy na pewno?

Opublikowano:
Autor:

"Mała Liga nie pozwala trenować baseballistom" - czy na pewno? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka dni temu do kutnowskich mediów trafiła informacja mówiąca o tym, że baseballiści klubu Stal Bis Kutno nie mogą odbywać treningów na boiskach Małej Ligi. - Mała liga, po raz kolejny, zakazała nam korzystania z boisk baseballowych, mimo iż boisko "treningowe" nie jest używane przez uczestników obozu. Jesteśmy sportowcami z pasji, co za tym idzie nie potrafimy długo wytrwać bez ćwiczeń, które podnoszą nasze umiejętności. Z obiektu nie możemy korzystać od 10 czerwca - piszą zawodnicy. Zarzuty są dość poważne, dlatego postanowiliśmy zweryfikować te informacje.

Zawodnicy klubu w mailu poinformowali nas, że aktualnie w Kutnie odbywa się obóz dla najzdolniejszych baseballistów z całej Europy w wieku od 13 do 15 lat, organizowany przez Małą Ligę. Bierze w nim udział pięciu zawodników klubu Stal BIS Kutno: Wojciech Zagawa, Oskar Frątczak, Michał Nowicki, Michał Zielak oraz Szymon Kałębasiak.

- Ale... Mała liga, po raz kolejny, zakazała nam korzystania z boisk baseballowych, mimo iż boisko "treningowe" nie jest używane przez uczestników obozu. Treningi w tunelu przy SP1 i ćwiczenia na siłowni nie są w stanie zrekompensować nam straty boisk - czytamy dalej.

Jak informują zawodnicy, problem nie dotyka tylko drużyny seniorów, ale również drużyn młodzieżowych, które "mimo przeciwności losu potrafiły odnosić sukcesy (wicemistrzostwo juniora młodszego, a także tytuł mistrza Polski do lat 23)".

- Jeden z meczy, które zagraliśmy w czerwcu, musiał się odbyć w Żorach. Smutne jest to, że byliśmy wtedy ,,gospodarzami”. Walka o tytuł Mistrza Polski zaczyna się 1 września. Wierni kibice będą czekać na nasze zwycięstwo, zdobyty tytuł. Niestety bez odpowiedniego przygotowania nie będziemy w stanie spełnić ich oczekiwań. Pozostało jeszcze trochę czasu, aby to zmienić. Apelujemy o pomoc i rozsądek. Nie chcemy wiele, jedynie możliwości treningu na boiskach Małej Ligi Baseballowej. Sport ma być czymś pięknym, zdrową rywalizacją, która ma dawać radość, zarówno sportowcom jak i kibicom. W myśl starej pięknej zasady: "sport ma łączyć a nie dzielić" - czytamy w mailu.

O to, dlaczego Mała Liga Baseballowa zabrania korzystać członkom klubu ze swoich boisk postanowiliśmy zapytać u źródła.

Dowiedzieliśmy się, że właściciele boisk nie mają pojęcia o problemie, jaki dotyka zawodników, ponieważ nikt go do nich nie zgłosił. Przedstawiciel Małej Ligi twierdził ponadto, że sytuacja ta bardzo go dziwi, ponieważ harmonogram korzystania z boisk jest ustalany z zarządem Stali co roku i z góry jest wiadome, kiedy boiska będą wyłączone z użytkowania - poza tymi terminami są one do dyspozycji klubu. W przypadku bieżącej sytuacji, boiska, ze względu na trwający obóz, będą nieczynne od 6 do 12 sierpnia.

Skontaktowaliśmy się również z prezesem zarządu klubu Stal BIS Kutno, który, póki co, nie chce komentować sprawy, ale zapewnił, że zostanie ona jak najszybciej wyjaśniona z zawodnikami klubu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE