Reklama

Reklama

Mała rewolucja aby usprawnić ruch?

Opublikowano: 19 października 2017 15:53
Autor:

Mała rewolucja aby usprawnić ruch? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Zbożowej i Krośniewickiej zostanie zmieniona? Nie można tego wykluczyć, bowiem mieszkańcy od dłuższego czasu o to apelują, a władze miasta informują, że ta kwestia wkrótce zostanie szczegółowo omówiona.

Reklama

Na początku października, po rozmowach z kierowcami i mieszkańcami, interpelację w tej sprawie złożył radny, Jan Dębski.

- Drogą z pierwszeństwem przejazdu stałaby się ul Zbożowa i Krośniewicka w stronę Kutna, podporządkowana byłaby ul. Krośniewicka biegnąca od ul. Zbożowej do Azorów. Odcinek tej ulicy od ul. Rzemieślniczej jest jednokierunkowy. Ruch na tym odcinku jest nieporównywalnie mniejszy od ruchu na kierunku Zbożowa-Krośniewicka i odwrotnie, tym bardziej, że odbywa się tam także ruch autobusów linii MZK 7 i 12 – pisze radny Jan Dębski.

Radny wnioskuje o rozważenie wskazanych przez niego możliwości i podjęcie działań w tej sprawie. W poniedziałek na pismo radnego odpowiedział Zbigniew Wdowiak. Zastępca prezydenta informuje, że propozycje Jana Dębskigo zostaną omówione.

- Wniosek zostanie przekazany do rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu Zespołu ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającym przy Starostwie Powiatowym. W przypadku uzyskania akceptacji lub wypracowania innej koncepcji usprawnienia ruchu przystąpimy do realizacji projektu – informuje Zbigniew Wdowiak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)
 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  rrr

  Proponuję rondo z nasadzeniem dużej ilości róż i nazwę różane rondo.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Luk

  Odkąd pamiętam to nie doszło tam do żadnego zdarzenia. Zresztą ruch nie jest taki duży. Z krosniewickiej w zbożowa to skręca się bez żadnego problemu i najczęściej bez zatrzymywania, bo z przeciwka nic nie jedzie. Zmiana organizacji ruchu może wprowadzić niepotrzebny chaos i obstawiam, że szybciej coś się wydarzy po zmianie niż teraz. Ktoś się rozpędzi na prostej i będzie bum. Chyba lepiej zająć się czymś co naprawdę sprawia problem.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  dark

  Każda zmiana niesie za sobą jakieś konsekwencje to może przynieść zwiększenie zdarzeń drogowych bo w ludzkiej psychice szersza droga ma pierwszeństwo a i przyzwyczajenie a po za tym szkoda pieniędzy !!!

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Wyborca

  Wstyd, żeby takimi sprawami musiał się zajmować radny czy też prezydent. Panowie wejście się do roboty.

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  galesia007 zalogowany

  Śmiech na sali! Panie Dębski zapraszamy trochę dalej na Azory! Będzie Pan szukał niedługo wyborców. Na tym osiedlu nie ma wciąż wody i kanalizacji miejskiej. W blokach ludzie biegają z węglarkami na 2 piętro żeby mieć w mieszkaniach ciepło. A gaz jest właśnie w okolicy Zbożowej. Kiedy miasto przypomni sobie o potrzebach osiedla Azory? Czy tylko wtedy gdy oblicza się należny podatek od nieruchomości. Panie Dębski weź się w końcu do roboty bo nic jeszcze dla tego osiedla pan nie zrobił. Prosimy o przyjazd na osiedle i rozmowę z mieszkańcami.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  zenon

  Ja to was proszę - nie szukajcie problemów. Po kiego wała to ruszać- wypadków wam mało? Na Północnej podwójna ciągła była- dzisiaj patrzę? Podwójna ciągła " zdarta " przez drogowców. Proszę niech wypowie się ktoś kto jest w temacie ile kosztowało namalowanie oznakowania na ul. Pólnocnej i ile kosztowało "pozbycie" się tegóż oznakowania- podejrzewam, że sumka będzie ładna :)

 • 4 lata temu | ocena +15 / -15

  aaa

  Logicznie rzecz biorąc proponowane zmiany są dobre, z praktycznej zaś strony zbędne. Przejeżdżam tamtędy bardzo często i w 90% pokonuje to skrzyżowanie bez konieczności zatrzymania. Ruch na tym skrzyżowaniu jest znikomy.