Reklama

Mały ZUS ma być dużą ulgą dla przedsiębiorców. Ilu kutnian z niego skorzysta?

Opublikowano:
Autor:

Mały ZUS ma być dużą ulgą dla przedsiębiorców. Ilu kutnian z niego skorzysta?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym roku obniżone składki mają odciążyć budżet aż 281 tys. polskim przedsiębiorcom. W naszym województwie wniosek o Mały ZUS złożyło natomiast ponad 7 tys. osób. Ilu z nich to przedsiębiorcy z Kutna? Znany szczegółowe statystyki.

. - Mały ZUS plus to kolejna ulga, która ułatwia prowadzenie biznesu na niewielką skalę - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Mały ZUS plus to rozwiązanie, które uzależnia wysokość składki na ubezpieczenie społeczne od uzyskiwanego przez przedsiębiorcę dochodu. Do ulgi można było zgłaszać się od 1 lutego do 2 marca. Automatycznie objęła ona też wcześniej korzystających z Małego ZUS-u.

Składki na mały ZUS plus oblicza się od połowy przeciętnego miesięcznego dochodu z poprzedniego roku. Wszystko zależy od konkretnego przypadku, jednak średnia oszczędność na składkach w porównaniu do standardowych zasad, to około 500 zł miesięcznie.

Do I i II oddziału w Łodzi oraz oddziału Tomaszowie Mazowieckim wpłynęło łącznie 7097. W Inspektoracie ZUS w Kutnie odnotowano natomiast 168 zgłoszeń. To mniej niż m.in z Łowiczu, gdzie o mały ZUS ubiegało się 181 przedsiębiorców, czy Skierniewicach - tam o obniżone składki wnioskowało aż 256 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE