Reklama

Mamy największe bezrobocie w województwie!

Opublikowano:
Autor:

Mamy największe bezrobocie w województwie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ostatnio publikowaliśmy artykuł dotyczący bezrobocia w powiecie kutnowskim. Statystyki podsumowujące minione półrocze mogą napawać optymizmem, bowiem osób bezrobotnych systematycznie ubywa. Niestety na tle województwa nasz powiat nie wypada już tak dobrze.

Niespełna 1400 osób bezrobotnych w Kutnie, w całym powiecie niemalże 3800. Statystyki Powiatowego Urzędu Pracy pokazują optymistyczny trend, w którym stopa bezrobocia z miesiąca na miesiąc spada. Po drastycznym skoku w lutym, kiedy PUP w Kutnie odnotował największy poziom tego zjawiska, od marca sukcesywnie jednak ono spada. W czerwcu w Kutnie osób bez pracy było 1388 (w tym 834 kobiety). Widać tu wyraźny spadek z analogicznym okresem ubiegłego roku, kiedy w PUP zarejestrowanych było wówczas 1614 osób. Bezrobotni z terenu Kutna na koniec czerwca stanowili 36,5 proc. osób zarejestrowanych.

I choć wszystkie dane z czerwca sporządzone przez Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy w Kutnie oznaczają poprawę na rynku pracy, to niestety na tle województwa łódzkiego wypadamy najgorzej. Stopa bezrobocia w województwie w czerwcu br. wyniosła 6,2 proc. i w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku zmalała o 1,2 pkt. procentowego. Do powiatów o najwyższej stopie bezrobocia w końcu czerwca 2018 r. należał kutnowski, gdzie stopa bezrobocia wynosiła 9,1 proc. Zaraz po nim uplasowały się powiaty: łaski (8,0 proc.), łódzki wschodni (7,3 proc.), zduńskowolski i łęczycki, gdzie stopa bezrobocia to 7,2 proc. Zestawienie powiatów z największym bezrobociem ze stopą 7,1 proc. zamykają pajęczański i pabianicki.

W porównaniu z czerwcem 2017 r. we wszystkich powiatach odnotowano spadek stopy bezrobocia. Największy m.in. w zgierskim (o 2 punkty procentowe), radomszczańskim (o 1,8 punktu procentowego) ale i w kutnowskim, gdzie stopa bezrobocia spadła o 1,4 punktu procentowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE