Reklama

Reklama

Marek Drabik za Artura Gierulę. Przetasowania w Radzie Powiatu

Opublikowano: pt, 3 lip 2020 08:26
Autor:

Marek Drabik za Artura Gierulę. Przetasowania w Radzie Powiatu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Artur Gierula został odwołany z funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej Rady Powiatu. Wszystko stało się błyskawicznie podczas ostatniej sesji.

Reklama

Wniosek o odwołanie wpłynął 29 czerwca, na dzień przed sesją. Zarząd powiatu nie podał jego uzasadnienia.

- Wniosek nie musi zawierać uzasadnienia przyczyny odwołania. Gdyby zamiarem prawodawcy było wprowadzenie warunku formalnego tego wniosku podania uzasadnienia przyczyny odwołania, to wyraźnie by wprowadził takową regulację - czytał argumentację z wniosku przewodniczący rady Marek Ciąpała.

Radni próbowali dopytać o sprawę, jednak przewodniczący nie pozwolił na zabranie głosu argumentując, że punkty sesji dotyczą jedynie głosowania.

Ostatecznie 12 radnych było za odwołaniem Artura Gieruli, a 7 przeciw (Krzysztof Debich, Zbigniew Filipiak, Artur Gierula, Marek Jankowski, Edyta Ledzion, Bartosz Serenda, Jacek Sikora).

Jednocześnie na miejsce Artura Gieruli zaproponowano Marka Drabika. Ten pomysł również zyskał aprobatę rady 16 głosami za, 3 przeciw (Artur Gierula, Jacek Sikora, Jacek Urbaniak), 1 wstrzymującym (Marek Jankowski).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • rok temu | ocena +1 / -1

  ess

  Czytając bogate CV p. Gieruli, odnosi się takie wrażenie, że zupełnie nie zna wagi świadectw i dyplomów. Uppsala to żart, każdy po Włodkowicu, bez najmniejszego wysiłku, mógł mieć taki dyplom.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  es

  Dwóch geniuszy, czy już nie ma nikogo innego. Ale dobrze, że Gierula odpłynął. Jak ktoś się zna na wszystkim, to znaczy, że nic nie umie i pozostaje mu za wszelka cenę trzymać się stołka!

 • rok temu | ocena +11 / -11

  The Natoorat

  O ! Radny Drabik ! To ten, który stwierdził onegdaj, że pora już wyjść z kręgu biedy i zaordynował sobie i kolegom radnym podwyżkę diet... Ciekawe, że o biedzie pracowników, zatrudnionych przez powiat, nawet się nie zająknął. Mam pewne wątpliwości, czy pan radny zastanowił się kiedykolwiek kto łoży pieniążki na jego diety ? W każdym razie - ja na pana Drabika głosował nie będę, absolutnie...