Reklama

Reklama

Marszałek podjął stanowcze kroki. 165 mln zł na walkę z koronawirusem w naszym regionie!

Opublikowano: czw, 26 mar 2020 11:42
Autor:

Marszałek podjął stanowcze kroki. 165 mln zł na walkę z koronawirusem w naszym regionie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pieniądze z budżetu województwa, środków unijnych, a także z dotacji ze Skarbu Państwa zostaną przesunięte na walkę z koronawirusem w naszym regionie. Taką decyzję podjął marszałek Grzegorz Schreiber wraz z zarządem województwa łódzkiego.

Reklama

Decyzja o przekazaniu dodatkowych kwot została podjęta we wtorek (24 marca) podczas posiedzenia Zarządu Województwa Łódzkiego. Marszałek Grzegorz Schreiber poinformował o niej podczas telekonferencji.

100 mln zł trafi do szpitali wojewódzkich i Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. 10 mln zł będzie podzielone między Powiatowy Szpital w Radomsku, a Tomaszowskie Centrum Zdrowia.

Z tej kwoty 93,5 miliona zł to fundusze unijne i 16,5 mln złotych to pieniądze z budżetu państwa, które były zaplanowane jako wsparcie unijnych inwestycji do końca tej perspektywy finansowej.

- Powiadomiliśmy Komisję Europejską w trybie roboczym i mamy wstępną, telefoniczną akceptację co do przesunięć alokacji i wysokości zaproponowanych kwot – poinformował marszałek Grzegorz Schreiber.

Marszałek po raz kolejny wystąpił też z wnioskiem do wojewody łódzkiego o wsparcie z rezerw kwotą 1,85 mln zł szpitala w Zgierzu. Pieniądze są potrzebne na zakup respiratorów, środków ochrony i środków do dezynfekcji.

- Do szpitali, z pieniędzy rządowych trafiło już 6 milionów złotych. Do łódzkich szpitali wojewódzkich: Biegańskiego, do szpitala w Bełchatowie i do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, z tej kwoty trafiło w sumie 4,5 miliona zł. Czekamy na ponowną decyzję wojewody dotyczącą tym razem blisko 2 mln zł. Myślę, że te decyzje wkrótce zapadną. – poinformował Grzegorz Schreiber.

Pieniądze na walkę z koronawirusem przekazują również spółki Skarbu Państwa. Marszałek podczas telekonferencji poinformował, że część z tych kwot udało się ściągnąć do województwa łódzkiego. Szpital w Zgierzu z tej puli otrzymał 2 mln zł, a szpital w Bełchatowie - 380 tyś zł. Za te pieniądze szpitale będą mogły zakupić kolejny niezbędny sprzęt, czy środki ochrony i dezynfekcji. 35 milionów złotych przekazanych zostanie na wsparcie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i POZ. Marszałek Grzegorz Schreiber poinformował też, że Zarząd Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr1 w Łodzi zarezerwował 30 tysięcy maseczek.

- Jest to pierwsza transza zamówienia, które będziemy realizowali – powiedział marszałek.

Na zakup maseczek, a także inne działania wspierające walkę z wirusem Zarząd WŁ przesunął pieniądze z budżetu województwa. To kwota 200 tysięcy złotych.

Marszałek Grzegorz Schreiber przekazał także podziękowania lekarzom, ratownikom medycznym, pielęgniarkom oraz wszystkim, którzy każdego dnia są na pierwszej linii frontu tej walki.

- Wiem, że sytuacja jest trudna. Wiem, że towarzyszy im – jak nam wszystkim - strach, obawy o bliskich. Tym bardziej mam wielki podziw i szacunek dla tych wszystkich, którzy każdego dnia pojawiają się w szpitalach, przychodniach, w punktach medycznych, którzy wsiadają do karetek i jadą do pacjenta – powiedział marszałek Schreiber.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)
 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Wyborca

  Gdzie jest senator?

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Jak to?

  A co to za informacja? Szpital w Kutnie nic nie dostanie? Dlaczego? Co na to pan starosta? Może ktoś to wyjaśni?

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   mieszkaniec powiatu

   A co na to nasi posłowie i senator, czy w ogóle jeszcze takowych to mamy ? Rozumiem że uaktywnią się przed kolejnymi wyborami do parlamentu.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Zaniepokojony

  A w Kutnie wojewoda kazał przygotować i jest przygotowanych 20 łóżek po oddziale dziecięcym szpital ma być w gotowości a pieniędzy zero brak wszystkiego

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  got mit uns

  No nareszcie odezwał się - GAULEITER na dystrykt LANZBERG rodowity Pomorzanin .

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  Szok

  165 milionów i nic do Kutna, mimo że szpitalem też rządzą politycy PiS.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   obiektywny

   Jacy lokalni "politycy PIS" (czytaj Samoobrony) takie pieniądze szpital podlegający pod powiat kutnowski otrzymał. Wielki WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  PIGWA

  NO nareszcie jakaś decyzja 3 województwo pod względem zakażeń jeszcze potrzebne testy i respiratory