Reklama

Marszałek Witold Stępień z wizytą w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

Marszałek Witold Stępień z wizytą w Kutnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Marszałek województwa Witold Stępień spotkał się dzisiaj z samorządowcami z Kutna ze starostą Krzysztofem Debichem i prezydentem Zbigniewem Burzyńskim na czele, by porozmawiać o środkach unijnych, o które już wkrótce będzie można aplikować.- Do rozdysponowania będzie 9 mld zł. Przyjechałem po to do Kutna, by zachęcić samorządowców do przygotowywania projektów, aby skorzystać z tego strumienia pieniędzy unijnych - mówił podczas briefingu prasowego marszałek. - Podczas dzisiejszego spotkania rozmawialiśmy również o tym, że podróż z Łodzi do Kutna powinna trwać krócej. Pozwoli nam na to modernizacja linii kolejowej w ramach Krajowego Programu Kolejowego - dodawał W. Stępień.

Powiat zamierza aplikować m.in. o środki, które pozwolą na modernizację dróg.

- Chcielibyśmy pozyskać również pieniądze na szpital i kwestie związane z retencją. Są też pomysły na ciekawe przedsięwzięca ze strony naszych szkół. Szkoły wykazują się dużą aktywnością, na przykład Zespół Szkół nr 1 ma pomysł na kwestie związane ze szkolnictwem zawodowym - powiedział Krzysztof Debich.

Miasto Kutno poza środkami na rewitalizację zamierza ubiegać się o pieniądze na realizację "Zielonej Osi Miasta", o której pisaliśmy niejednokrotnie.

- 18 marca składamy projekt związany z gospodarką niskoemisyjną. Chodzi m.in. o autobusy elektryczne, system informacji elektronicznej czy punkt przesiadkowy przy dworcu. Podczas spotkania z marszałkiem mówiliśmy też o naszych obawach. Niektóre założenia finansowania unijnego mogą być bowiem niekorzystne dla nas beneficjentów - uważa prezydent Zbigniew Burzyński.

Podczas spotkania marszałka ze starostą i prezydentem nie mogło zabraknąć pytania o filię skierniewickiego WORD-u w Kutnie. Jak mówił Witold Stępień, powinna ona powstać jeszcze w tym roku. Ośrodek egzaminowania powstałby na Sklęczkach. Miasto dzierżawiłoby teren w pobliżu Agromy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE