Reklama

Masowe znęcanie się nad psami? „Koniec z tym, wkrótce ruszamy z kontrolami”.

Opublikowano:
Autor:

Masowe znęcanie się nad psami? „Koniec z tym, wkrótce ruszamy z kontrolami”. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy w naszym powiecie dochodzi do częstego znęcania się nad bezbronnymi zwierzętami? Zdaniem organizacji prozwierzęcych – tak. Dlatego zapowiadają kontrole, które w głównej mierze będą dotyczyć gospodarstw rolnych.

O co dokładnie chodzi? Otóż niedawno jedna z wolontariuszek stowarzyszenia „Cztery Łapy - Żychlin” udała się na swego rodzaju wizję lokalną. Jak relacjonuje organizacja, to co zobaczyła jest co najmniej niepokojące.

- Dziś wracając z Kutna jedna z naszych wolontariuszek zrobiła sobie rundę po okolicznych wsiach z Gminy Żychlin. W 90 % psy na łańcuchach przywiązanych do przedziwnych konstrukcji, które w mniemaniu właścicieli mają służyć jako budy. Psy na łańcuchach metrowych , dwumetrowych, a ustawowy obowiązek to 3 metry! Oczywiście zdarzają się podwórka gdzie psy mają porządne, schludne i przede wszystkim ocieplone budy i kojce a nie te okropne łańcuchy – pisze stowarzyszenie na swojej facebookowej stronie.

Jak zapowiadają wolontariusze, wkrótce rozpoczną się kontrole. Ich celem jest uświadomienie mieszkańcom naszego powiatu jaką krzywdą dla zwierzęcia jest trzymanie go na uwięzi.

- Będziemy jeździć i sprawdzać dobrostan zwierząt. Najpierw będziemy udzielać dobrych rad i uświadamiać. Jednak. te osoby, które już uświadamialiśmy i które mimo tego wróciły do starych nawyków, czyli wiązania psa na metrowym łańcuchu ,odwiedzimy od razu z urzędnikami i policją. Koniec patrzenia przez palce na taką bezduszność, zacofanie i znęcanie się nad zwierzętami – piszą wolontariusze.

fot. poglądowe, internet, archiwum

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE