Reklama

Reklama

Masz nadmiar jedzenia po świętach? Możesz je przynieść do kutnowskiej Jadłodzielni

Opublikowano: pon, 27 gru 2021 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Świąteczne stoły z reguły uginają się od ilości jedzenia. Wiele osób już zaciera ręce na możliwość spróbowania pierogów, barszczu, grzybowej czy kapusty z grochem. W wielu domach z tego powodu kupuje się i przygotowuje nawet więcej jedzenia niż potrzeba. Co zrobić by jedzenie się nie zmarnowało? Nadmiar świątecznej żywności można przynieść do kutnowskiej Jadłodzielni.

Reklama

Przypomnijmy, że Jadłodzielnia to jeden ze zwycięskich projektów Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Jego inicjatorem jest Marcin Ciesielski, zaś za realizację projektu odpowiadają Stowarzyszenie Bank Żywności Kutno wraz Wydziałem Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta. Jadłodzielnia została oficjalnie otwarta 4 listopada 2019 roku przy ul. Bema 3 w Kutnie. 

- Można do nas przynieść wszystkie produkty, które się nie psują, wszystkie produkty, które są zapakowane. Mogą to być różne rzeczy: pieczywo, nabiał czy produkty mięsne. Ważne, aby miały aktualny okres przydatności – podkreśla Władysław Janik, prezes Stowarzyszenia Bank Żywności, które opiekuje się kutnowską jadłodzielnią.

Jadłodzielnia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)