Reklama

Matura 2018 - jaki poziom w powiecie?

Opublikowano:
Autor:

Matura 2018 - jaki poziom w powiecie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już dziś niecierpliwi maturzyści mogą poznać swój wynik z egzaminu dojrzałości i rozwiać wszelkie wątpliwości. Równo o północy został uruchomiony specjalny serwis, w którym po zalogowaniu każdy może sprawdzić czy i na ile procent zdał maturę. Jak wypadły szkoły z powiatu kutnowskiego?

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała zbiorcze zestawienie średnich wyników maturalnych według powiatów z terenu województwa łódzkiego. Jakie przedmioty (prócz obowiązkowych) najchętniej wybierali uczniowie i jak im poszło? Do części pisemnej z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 632 uczniów. Średni wynik, jaki uzyskali wynosi niespełna 55 proc. Na poziomie rozszerzonym z języka ojczystego maturzyści uzyskali prawie 53 proc, a do egzaminu podeszły 123 osoby.

Okazuje się, że królowa nauk w tym roku nie była taka straszna, bowiem wyniki z poziomu podstawowego uzyskane przez uczniów wynoszą średnio 54 proc. Maturę z matematyki pisało 631 abiturientów, zaś z poziomem rozszerzonym zmierzyło się 185 uzyskując średni wynik nieco ponad 25 proc.

Ostatnim obowiązkowym egzaminem był j. angielski, którego na poziomie podstawowym zdawało 605 uczniów. Z jakim skutkiem? Średni wynik z tego przedmiotu w powiecie kutnowskim wyniósł trochę ponad 69 proc, zaś z rozszerzonego 328 maturzystów uzyskało łącznie ponad 53 proc.

Uczniowie szkół z naszego powiatu wśród dodatkowych przedmiotów najchętniej wybierali geografię - egzamin zdawało 201 osób. W tym roku królowała również biologia, chemia, historia, fizyka oraz wiedza o społeczeństwie. Mniejszą popularnością natomiast cieszyły się: filozofia, historia muzyki, historia sztuki, gdzie każdy z nich zdawała zaledwie jedna osoba. Szczegółowe wyniki i zestawienie możecie sprawdzić klikając w obrazek poniżej i wybierając "Zestawienie zbiorcze średnich wyników maturalnych powiatami - maj 2018".

O tym, jak wyglądała zdawalność egzaminu maturalnego w poszczególnych szkołach powiatu dowiemy się 6 lipca. Dziś już natomiast wiemy, że 100-procentową zdawalnością może pochwalić się "Dąbrowszczak", który zamieścił specjalny post na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE