Reklama

mBank zaoszczędzi 50 milionów zł w każdym kolejnym roku. Jak to możliwe?

Opublikowano:
Autor:

mBank zaoszczędzi 50 milionów zł w każdym kolejnym roku. Jak to możliwe? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dowiedzieliśmy się, że mBank zdecydował o gruntownej reorganizacji struktury swoich centrów doradczych oraz stacjonarnych placówek bankowych. Wdrożenie zmian ma pochłonąć budżet o wartości nawet 70 milionów złotych, ale w perspektywie długoterminowej przyniesie instytucji wymierne oszczędności w budżecie.//

Poważna reorganizacja infrastruktury mBanku

W miejscu tradycyjnych placówek sprzedażowych pojawią się niewielkie oddziały

mBank chce przeprojektować swoje centra obsługi klienta i zamienić je na lekkie placówki zlokalizowane w najchętniej odwiedzanych galeriach handlowych zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Przebudowa sieci sprzedaży usług oraz produktów mBanku ma lepiej wpisywać się w potrzeby i oczekiwania klientów. W ocenie Jarosława Mastalerza, przedstawiciela mBanku – większość operacji podejmowanych przez klientów odbywa się dziś online, a placówki są odwiedzane tylko, jeśli to konieczne i dotyczy to bardziej złożony problemu.

Przypomnijmy, że zgodnie z wykazem serwisu Banki.pl, mBank dysponuje w sumie blisko 180 placówkami, które teraz planuje rozdzielić według dwóch podstawowych kategorii:

  • centra doradcze w biurowcach: jednostki funkcjonalne, które mają wspierać klientów w podejmowaniu wymagających decyzji finansowych,
  • lekkie oddziały w galeriach handlowych: placówki mBanku do obsługi podstawowych potrzeb klienckich.

Projekt o wartości 70 milionów złotych

Z szacunków wynika, że mBank wyda na wdrożenie swojego projektu ok. 70 milionów złotych. Cały proces ma trwać przez najbliższe 3 lata i zakończyć się w roku 2018. Analitycy oczenują, że o zwrocie z inwestycji będzie można mówić w perspektywie 1-2 lat od realizacji; w skali rocznej mBank zaoszczędzi nawet 50 milionów złotych, a to m.in. ze względu na zasadniczą optymalizację wynajmowanych powierzchni.

Pierwsze nowe tzw. lekkie odziały oraz centra doradcze mBanku pojawiły się już w połowie 2014r. w Łodzi i Szczecinie.

W komunikacie wydanym przez mBank czytamy, że liczba placówek bankowych pozostanie bez zmian – każda z nich będzie przystosowana do obsługi zarówno klienta biznesowego, jak i indywidualnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE