Reklama

Reklama

Medale judoków w kraju i za granicą

Opublikowano: śr, 25 lis 2015 08:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Udane starty zanotowali w miniony weekend młodzi judocy kutnowskiego klubu ,,IPPON'' MDK. Czterech zawodników wzięło udział w IX Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzików w Sochaczewie, który zgromadził blisko 300 uczestników reprezentujących kluby z województw: mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego oraz 2 kluby z Norwegii.Bilans startu kutnian przedstawia się następująco:- Miłosz Myszkowski - I miejsce- Dorian Mikołajczak - II miejsce- Dawid Katarzyński - III miejsce- Franek Pawłowski - VII miejsce

Reklama

Choć wszyscy wplasowali się na czołowych pozycjach w swoich kategoriach wagowych, to jednak na szczególne wyróżnienie zasłużył zwycięzca kategorii 39 kg - Miłosz Myszkowski.

Stoczył 5 efektownych walk, pokonując kolejno rywali z Warszawy, Rawy Mazowieckiej, Łodzi, Radomia i Sochaczewa.

Wszystkie pojedynki zakończył przez ippon (przed czasem), co spowodowało, iż wszyscy trenerzy obecni na imprezie jednomyślnie wybrali go najlepszym zawodnikiem turnieju i uhonorowali okolicznościową statuetką.

Na pochwałę zasłużyli też pozostali judocy, a zwłaszcza Dawid Katarzyński, który stoczył aż 8 walk ze starszymi od siebie rywalami.
Inny nasz zawodnik - Hubert Witczak, reprezentował województwo łódzkie w Międzynarodowym Turnieju Młodzików w miejscowości Martin na Słowacji.

Oprócz Huberta, startującego w wadze 42 kg, województwo reprezentowali judocy z Łodzi i Skierniewic.

Zawodnik UKS ,,IPPON'' Kutno nie zawiódł, pokonując wszystkich rywali ze Słowacji wywalczył złoty medal.

W najbliższą sobotę, 28.11. Hubert wraz z Kadrą Województwa Łódzkiego wyjeżdża do Krakowa na Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików, w których biorą udział reprezentacje poszczególnych województw.

Natomiast troje innych zawodników, tj. Aleksandra Urbańska, Miłosz Myszkowski i Wojtek Florczak będzie reprezentować nasze miasto w silnie obsadzonym XXV Memoriale im. Antoniego Reitera w Gdańsku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)