Reklama

Reklama

Mężczyzna częściowo pod ziemią. Dramatyczna akcja ratunkowa z udziałem strażaków i śmigłowca [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 3 cze 2022 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do bardzo poważnego zdarzenia doszło w sąsiadującym z powiatem kutnowskim powiecie łęczyckim. Służby ruszyły na ratunek mężczyźnie, którego częściowo przysypała ziemia, dodatkowo był "zasysany" przez błoto. Strażacy relacjonują, że akcja nie należała do łatwych.

Reklama

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o częściowo przysypanym mężczyźnie w wykopie ziemnym w miejscowości Grabów przy ul. Reymonta.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, udzieleniu osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, wypompowaniu wody oraz odkopaniu poszkodowanego z zasypanego wykopu – informuje asp. Grzegorz Sobiński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starej Sobótki dodają, że mężczyzna był wciągany przez błoto, a same działania strażaków nie należały do łatwych.

- Akcja ratunkowa przebiegała ciężko z powodu obrywania się ścian ziemi, podchodzącej wody oraz złamanej nogi poszkodowanego – relacjonuje OSP Stara Sobótka.

Rannego przetransportowano i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W interwencji trwającej 2 h 26 min. udział brały trzy zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, cztery zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (OSP Grabów, OSP Stara Sobótka, OSP Topola Królewska) oraz jeden zastęp z OSP spoza KSRG (OSP Sławęcin), łącznie 31 strażaków.

info: KP PSP Łęczyca, OSP Stara Sobótka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy