Reklama

Reklama

Miała być kostka, będzie asfalt. Zbliża się remont ul. Skłodowskiej-Curie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Miała być kostka, będzie asfalt. Zbliża się remont ul. Skłodowskiej-Curie - Zdjęcie główne

Miasto szykuje się do przebudowy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w kierunku Gołębiewa | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto szykuje się do przebudowy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w kierunku Gołębiewa. W ubiegłym tygodniu urzędnicy przeprowadzili konsultacje społeczne z mieszkańcami. Do magistratu wpłynęły opinie, z których wynika, że kutnianie wolą, by ciąg pieszo-rowerowy został wykonany z asfaltu, a nie - jak pierwotnie planowano - z kostki betonowej. Prezydent przychylił się do ich próśb.

Reklama

Inwestycja nie będzie tak obszerna, jak pierwotnie zakładano. Przykładowo – nie będzie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Maczka, Skłodowskiej i Północnej. Mimo to przebudowa ulicy Skłodowskiej znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg, czyli rowerzystów i pieszych. 

Do urzędu miasta trafiło siedem opinii w sprawie ciągu pieszo-rowerowego. 

- Jako osoba często jeżdżąca na rowerze zdecydowanie uważam, że nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego na ul. Marii Skłodowskiej-Curie powinna zostać wykonana z betonu asfaltowego. Taka nawierzchnia jest o wiele wygodniejsza i bezpieczniejsza dla rowerzystów niż kostka betonowa, ponieważ jest równa, pozbawiona przerw, zapewnia znacznie lepszą przyczepność i mniejsze opory toczenia, dzięki czemu jazda po niej jest płynna, lżejsza, pozbawiona drgań i wstrząsów [...] - pisze jeden z mieszkańców -  Moją sugestią jest oczywiście asfalt, ale proszę nie powielać rozwiązań z ulicy Łęczyckiej. Jazda 'ścieżką' która co chwilę, a krawężnik lub zawija łukiem do przejścia dla pieszych to żadna przyjemność, wręcz odwrotnie. Powiedziałbym, że to po prostu pozbycie się rowerzysty z drogi, bez myślenia o ergonomii jazdy. Zdecydowanie lepsze byłoby np. poszerzone pobocze oddzielone od drogi pogrubiona ilością z dodanymi odblaskami przymocowanymi do nawierzchni - przekonuje inny z kutnian. 

Wszystkie opinie mozna przeczytać tutaj - KLIK

Po zapoznaniu się ze zdaniem mieszkańców, prezydent Zbigniew Burzyński zdecydował o zmianie proponowanej nawierzchni z kostki betonowej na nawierzchnię z betonu asfaltowego. Nawierzchnia z betonu asfaltowego będzie wykonana również na zjazdach na szerokości ciągu pieszo-rowerowego, tak aby zachować ciągłość nawierzchni ciągu. Pozostała częśc zjazdów zostanie wykonana z kostki betonowej.

- W ujęciu szerszym Prezydent zobligował naczelnika Wydziału Inwestycji oraz naczelnika Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu do wyłącznego stosowania betonu asfaltowego, jako nawierzchni dróg i ścieżek rowerowych, również pieszo-rowerowych - czytamy w uzasadnieniu. 

Zanim jednak prace remontowe na ul. Skłodowskiej-Curie ruszą pełną parą, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie przbudowywać sieć kanalizacyjną na tym odcinku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy