Reklama

Reklama

Miasto nie składa broni. Będą pieniądze na Zieloną Oś i inne inwestycje?

Opublikowano: śr, 23 gru 2020 17:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W poświąteczny poniedziałek (28 grudnia) mija czas na składanie wniosków do drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto stara się o dofinansowanie trzech projektów inwestycyjnych. Chodzi o przebudowę kamienicy przy ulicy Sienkiewicza 9, zagospodarowanie doliny rzeki Ochni na cele rekreacyjne w ramach Zielonej Osi Miasta oraz przebudowę ulic: Paderewskiego i Kolberga.

Reklama

Bardzo ważną inwestycją dla władz miasta jest przebudowa kamienicy przy ulicy Sienkiewicza, której stan techniczny coraz bardziej się pogarsza.

- Pierwsza inwestycja to adaptacja budynku przy Sienkiewicza 9 na cele mieszkaniowe. Chcemy poprawić standard i wygląd tej kamienicy, a dodatkowo uzyskać 22 mieszkania i 2 lokale usługowe. Szacowany koszt tej inwestycji to ponad trzy miliony 600 tysięcy złotych. Dodatkowo składamy wniosek na tak zwaną Zieloną Oś Miasta czyli na budowę ścieżki rowerowej od ulicy Barei do Troczewskiego wzdłuż rzeki Ochni, budowę pumptrucka oraz budowę parkingu przy ulicy Oziębłowskiego. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad cztery miliony 600 tysięcy złotych – wylicza Jarosław Szałamacha, kierownik Biura Funduszy Pomocowych w Urzędzie Miasta w Kutnie.

Oprócz tego miasto stara się o dofinansowanie na realizację trzeciego etapu przebudowy ulicy Paderewskiego, która zostanie połączona z przebudową ulicy Kolberga. Szacowane koszty modernizacji obu ulic to nieco ponad dwa miliony 200 tysięcy złotych.

Łącznie w ramach tych trzech inwestycji miasto chce pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ponad siedem milionów złotych. Nabór wniosków trwa do 28 grudnia. Urząd Wojewódzki zapowiada, że oceni wnioski w ciągu siedmiu dni od końcowego terminu naboru.

Warto podkreślić, że projekty przebudowy kamienicy przy ulicy Sienkiewicza 9 jak i budowy Zielonej Osi Miasta były zgłaszane do poprzedniego naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale nie znalazły akceptacji Rady Ministrów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • rok temu | ocena +2 / -0

  rekin

  szkoda , że zapomniano o parku Wiosny Ludów -tyle uschło drzew (brak nowych nasadzeń), zapomniany staw straszy głębokim wykopem , nowe nasadzenia przynajmniej w 40% uschły, powyrywane kosze na śmieci, połamane deski w ławkach......

 • rok temu | ocena +5 / -1

  dARK

  Wsadźcie drzewa ludzie dużo drzew !!!! jest nie macie kasy na drzewa to zróbcie ludziom miejsce żeby mogli sami przyjść zasadzić te drzewa

 • rok temu | ocena +3 / -4

  dARK

  Zielona Oś to powinien być priorytet dziś przy Covidzie było by gdzie się podziać pochodzić posiedzieć pojeździć pobiegać

 • rok temu | ocena +7 / -2

  rada

  Do wniosku dołączcie płytę z rapującymi Boczkają, to przyznają jakieś fundusze na amfiteatr nad Ochnią.