Reklama

Miasto przekaże pieniądze dla szpitala? „Potrzebne jest...”

Opublikowano:
Autor:

Miasto przekaże pieniądze dla szpitala? „Potrzebne jest...” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miasta poruszono temat szpitala, a konkretnie pieniędzy, którymi miasto corocznie wspomaga placówkę. Czy teraz także szpital otrzyma specjalną dotację? Pytał o to Grzegorz Chojnacki, wiceprzewodniczący rady przy okazji dyskusji nad zmianą uchwały w sprawie uchwalenia budżetu miasta na 2019 rok.

- W tej uchwale dzielimy część nadwyżki budżetowej. Zazwyczaj w ostatnich latach w tym okresie pojawiała się sprawa szpitala i wspomożenia go konkretną kwotą. Tym razem tutaj nic nie ma. Nie to, żebym się dopominał, bo chyba wręcz przeciwnie w zaistniałych ostatnio okolicznościach, ale chciałbym się dowiedzieć, czy wpłynęły jakieś wnioski ze strony starostwa o pomoc dla szpitala i czy są jakieś zamierzenia w tej kwestii? - pytał Grzegorz Chojnacki, zastępca przewodniczącego rady miasta.

Na pytanie odpowiadał Zbigniew Burzyński. Prezydent powiedział, że kilka lat temu podpisano porozumienie ze starostwem, na mocy którego miasto udziela pomocy szpitalowi.

- Mieliśmy przeznaczyć 5 milionów, po milionie rocznie. Realizowane to było już przez trzy lata – przez pierwsze dwa w formie podwyższenia kapitału dla szpitala. Szło to przez starostwo, tryb był dla nas bardzo prosty, nie potrzeba było rozliczeń. Natomiast Regionalna Izba Obrachunkowa zarówno nam, jak i starostwu zakwestionowała taki sposób – wyjaśniał Zbigniew Burzyński.

RIO wskazała, że pieniądze od miasta powinny być przekazywane w ramach dotacji celowej dla szpitala. W ubiegłym roku te fundusze zostały przekazane na konkretne zadanie, czyli remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

- Dotacja musi być rozliczona do końca roku. Na dzień dzisiejszy ta dotacja nie jest jeszcze rozliczona, jest w toku. W związku z tym nie można udzielić nowej dotacji – dodawał prezydent.

Co za tym idzie – nie ma jeszcze wniosku, na co miałaby być przeznaczona nowa dotacja. Prezydent zapewniał, że kiedy tylko poprzednia dotacja zostanie rozliczona i pojawi się odpowiedni wniosek, na co mają zostać przeznaczone kolejne pieniądze od miasta, wówczas rada pochyli się nad tą sprawa i fundusze zostaną przekazane – zgodnie z zawartą kilka lat temu umową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE