Reklama

Miasto wyda 80 tys. na róże

Opublikowano:
Autor:

Miasto wyda 80 tys. na róże - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nikogo nie trzeba zbyt długo przekonywać, że Kutno różami stoi. Spotkać je można w wielu miejscach naszego miasta, dlatego zapytaliśmy magistrat o szczegóły nasadzeń.

W tym roku nasadzenia róż zamykają się w liczbie ok. 5 tys. Ich koszt to 80 tys. zł. Nasadzenia planowane są na ulicach: Jasna, Warszawskie Przedmieście, Żółkiewskiego, Barlickiego, 1-go Maja, Żwirki i Wigury.

Z kolei w ubiegłym roku nasadzeń było ok. 4868, a ich koszt wyniósł nieco ponad 78 tys. zł.

- Nasadzenia dokonano na rondzie Unii Europejskiej, rabaty w Parku Traugutta od str. Żółkiewskiego, po pomniku Bohaterów Września 1939 roku, ul. 3-go Maja, Pomnik Harcerzy, ul. Warszawskie Przedmieście/ Troczewskiego, ul. Kasztanowa/ Wybickiego, gazon ul. Sienkiewicza, Grunwaldzka / Żwirki i Wigury, rabata Kuczków przy kaplicy, przy siłowni zewnętrznej na ul. Armii Krajowej – informuje nas Biuro Prasowe UM.

W latach ubiegłych dochodziło do incydentów związanych z kradzieżami sadzonek. Zapytaliśmy, czy w tym roku także do nich dochodziło.

- Nie odnotowaliśmy kradzieży sadzonek. Może to efekt kilkakrotnie organizowanych przez TPZK akcji udostępniających bezpłatnie sadzonki róż od miasta – informuje Biuro Prasowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE