Reklama

Miasto wyłoży pieniądze na odmalowanie ścieżek rowerowych?

Opublikowano:
Autor:

Miasto wyłoży pieniądze na odmalowanie ścieżek rowerowych?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zima, choć jeszcze w pełni, dała się we znaki kierowcom. I bynajmniej nie tylko jeśli chodzi o złe warunki drogowe - chyba, że pod nie podciągnąć można „znikające” przejścia dla pieszych czy linie wyznaczające części jezdni. Na to narzekać mogą także rowerzyści, w których imieniu do prezydenta Kutna zwrócił się radny Robert Małachowski.

Pod koniec ubiegłego tygodnia złożył on interpelację do Zbigniewa Burzyńskiego, której głównym przedmiotem są ścieżki rowerowe. Radny wnosi o odmalowanie oznakowania poziomego na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów na ścieżkach rowerowych. Miałoby to się odbyć w ramach odnawiania oznakowań po okresie zimowym.

- Wnioskuję o odnowienie i wymalowanie wszystkich przejazdów dla rowerzystów czerwoną farbą. Proszę również o odnowienie oznakowania poziomego na przejściach dla pieszych - proponuje Małachowski.

Swój wniosek argumentuje poprawą bezpieczeństwa. Lepsza widoczność pasów i linii oraz kontrastująca czerwona farba ułatwiłyby poruszanie się po drodze wszystkim uczestnikom ruchu, a w szczególności pieszym.

Głos w tym temacie zabrał także autor strony Kutnowskie ulice i drogi rowerowe, czyli Łukasz Gajewski. Na wstępie podkreślił, że w infrastrukturze drogowej miasta nie brakuje mankamentów, a i o niebezpieczną sytuację na drodze nie trudno.

- Dużym problemem jest nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu rowerzystom na przejazdach dla rowerzystów (na tych na których mają oni pierwszeństwo). Dzieje się tak przez nieuwagę kierowców oraz kiepską znajomość przepisów. Jednakże przyczynia się też do tego infrastruktura, np. nieintuicyjnie poprowadzona droga dla rowerów przed przejazdem lub słaba widoczność przejazdu dla rowerzystów - pisze funpage'u.

Podkreśla także, że pomysł przedstawiony przez radnego, czyli pomalowanie czerwoną farbą wszystkich przejazdów, to dobre rozwiązanie, które Małachowski zaproponował prezydentowi po rozmowach w temacie bezpieczeństwa rowerzystów właśnie z Łukaszem Gajewskim.

Czy Zbigniew Burzyński zaaprobuje tę propozycję? Na odpowiedź władz musimy poczekać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE