Reklama

Miasto z budżetem na przyszły rok

Opublikowano:
Autor:

Miasto z budżetem na przyszły rok - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prawie jednomyślni byli radni miejscy w sprawie przyjęcia budżetu na przyszły rok. Przeciw opowiedziała się jedynie radna Maria Aulich, która stwierdziła, że to budżet typowo wyborczy. - To budżet, który w skali wszystkich budżetów zajmuje drugie miejsce. Największy był w 2011 r., wynosił 177 mln zł, natomiast w 2014 będą to 164 mln zł. Na inwestycje przeznaczymy 31 mln zł, a na ten rok mieliśmy ok. 19 mln zł - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent miasta. - Rosną nam również dochody, m.in. z podatków. Drugim źródłem są środki zewnętrzne. W przyszłym roku dotacje wyniosą 16,6 mln zł. Jednej rzeczy tylko nie mamy, budżetu obywatelskiego. Do tego potrzebne są jednak pewne procedury.

Projekt przyszłorocznego budżetu nie przekonał jednak radnej Marii Aulich, która jako jedyna zaglosował przeciwko.

- To typowo wyborczy budżet. Zakłada wzrost dochodów z podatków PIT i CIT, mimo że w tym roku nie udało się w 100 proc. zrealizować planu. Brakuje mi również budżetu obywatelskiego. Na jednej z komisji prezydent stwierdził, że radni nie są z kosmosu i reprezentują mieszkańców. Moim zdaniem nie można tak lekceważyć wyborców. Nie podoba mi się również wzrost wydatków na administrację - powiedziała radna w rozmowie z KCI.

Radni, którzy podczas posiedzeń komisji opiniowalii budżet, mieli również inne uwagi, m.in. zwiększenie puli na remonty budynków, którymi administruje ZNM, montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Północnej i Kasztanowej czy budowa placów zabaw przy przedszkolach. Niewykluczone, że uda się je zrealizować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE