Reklama

Międzynarodowy transport zmarłych - absurdy w związku z COVID-19

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowy transport zmarłych - absurdy w związku z COVID-19 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mimo sytuacji wywołanej wirusem COVID-19 obsługa zleceń transportu zmarłych odbywa się bez ograniczeń. Zachowujemy oczywiście wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. W naszej opinii, o czym zazwyczaj się nie mówi warto pamiętać o profilaktyce tj. aktywności fizycznej (najlepiej na świeżym powietrzu), zdrowej diecie bogatej w witaminy i minerały (unikaniu przetworzonych produktów) i piciu dużej ilości wody.

Co poniektóre miasta jak Bruksela, Edynburg czy Haga dostosowały się do obecnej sytuacji i część pracy w związku z pozyskaniem niezbędnych dokumentów do uzyskania pozwolenia na transport zmarłego obsługują internetowo w związku z czym jest to duże zmniejszenie prawdopodobieństwa zarażenia się bądź zakażenia innych wirusem. Jednak część Niemieckich urzędów poszła o krok naprzód i możliwość załatwienia jakiejkolwiek sprawy "w okienku" nabrała dosłownego znaczenia co przedstawiamy na zdjęciu po lewej. Doskonale wiemy, że Polska jest krajem absurdów niemniej jednak nie zdawaliśmy sobie sprawy, że Niemieckie urzędy powtarzać będą schemat z Tarnobrzega gdzie w przychodni aby uzyskać skierowanie należy uderzyć kijem w parapet. Więcej informacji o transporcie zmarłych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej klikając w link.

Mimo utrudnień jakie niosą za sobą częste zmiany obostrzeń dzięki odpowiednio wykwalifikowanej kadrze pracowników mamy możliwość dostosowywania się do nowych sytuacji.

Koszt transportu zmarłej osoby ustalany jest indywidualnie i oprócz samego transportu zawiera wszystkie opłaty, które wynikają z realizacji usługi jak:

  • trumna z metalowym wkładem zgodna z obowiązującymi przepisami
  • wniesienie opłaty konsularnej oraz uzyskanie pozwolenia konsula na transport zmarłego
  • międzynarodowe tłumaczenia dokumentów
  • odprawa sanitarna i odprawa celna
  • uzyskanie zezwolenia starostwa lub urzędu miasta na przewóz zwłok z Niemiec i pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce
  • uzyskanie zaświadczenia medycznego, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
  • zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały złożone w metalowej trumnie
  • uzyskanie pozwolenia od miejscowych władz na transport zwłok z Niemiec do PolskiNa podstawie wystawionej przez firmę pogrzebową faktury można starać się o uzyskanie zasiłku pogrzebowego Polsce. Aktualnie kwota zasiłku pogrzebowego w Polsce wynosi 4000 zł.
    Niestety w państwie niemieckim nie została przewidziana pomoc finansowa w postaci zasiłku pogrzebowego, chyba, że zmarły posiadał prywatnie wykupione ubezpieczenie dodatkowe.

Formalności związane z pozwoleniami i dokumentacją trwają zwykle od 2 do 3 dni roboczych, natomiast sam transport trwa od 2 do 4 dni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE