Reklama

Reklama

Miejski magazyn z pomocą dla uchodźców wypełniony po brzegi. Które kutnowskie firmy przekazały dary? [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne transporty darów przyjechały do miejskiego magazynu z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Najpotrzebniejsze rzeczy dla uciekających przed wojną zostały przekazane przez działające w Kutnie firmy i będą rozdysponowane wśród tych Ukraińców, którzy schronienie znaleźli na terenie naszego miasta.

Reklama

Które kutnowskie firmy tym razem przekazały niezbędne artykuły?

  • Przedsiębiorstwo Vandemoortele przygotowało kilka palet długoterminowej żywności w puszkach, m.in. kukurydzy czy fasolki szparagowej.
  • Firma Goodmills przekazała z kolei meble i elementy wyposażenia wnętrz, które zostały wykorzystane przy adaptacji mieszkań dla potrzebujących. 
  • Swój transport z darami zebranymi wśród pracowników wysłała do magazynu firma Kellogg’s. Na kilku paletach znalazło się miejsce na ubrania, żywność długoterminową, czy środki higieny osobistej.
  • Podobnie było w przypadku przedsiębiorstwa Kongskilde. 
  • Firma DS Smith przekazała opakowania tekturowe oraz taśmy służące do reglamentacji i pakowania otrzymywanych darów.

 

- Każdy taki transport pokazuje jak wielkim wsparciem zarówno Polacy, jak i obywatele całej Europy obdarzają pokrzywdzonych przez wojnę Ukraińców. Za wszelkie dary w imieniu potrzebujących ogromnie dziękujemy – mówią przedstawiciele Urzędu Miasta.

Jak mówią, słowa uznania należą się również wolontariuszom z I LO w Kutnie. To oni pomagali w trakcie odbierania tych dużych transportów darów w miejskim magazynie. Podziękowania należą się też strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie i pracownikom Kutnowskiego Domu Kultury, którzy pomagali w transporcie darów do miejskiego magazynu.

Przekazane artykuły są na bieżąco dystrybuowane wśród uchodźców przebywających na terenie naszego miasta. 

- Przypominamy, że miejski magazyn jest usytuowany w Kutnie przy ul. Bema nr 3 w Kutnie (wjazd od strony ul. Sobieskiego), czynny w godzinach od 7.30 do 15.00. Wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc uchodźcom z Ukrainy zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Kutno. Nr telefonu: 24 253 11 39 lub e-mail wzk@um.kutno.pl – informuje Urząd.

Cały czas trwa także zbiórka pieniężna prowadzona przez Społeczną Fundację Miasta Kutna. Uzyskane środki finansowe kierowane będą do Ukrainy, jak i osób narodowości ukraińskiej, przebywających w naszym mieście. Wpłaty można dokonywać na konta Społecznej Fundacji Miasta Kutna:

  • 07 1600 1462 1837 0522 0000 0004 (wpłaty PLN)
  • 77 1600 1462 1837 0522 0000 0005 (wpłaty EUR)

w tytule przelewu: ,,Pomoc dla Ukrainy".

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy