Reklama

Mieszkańcy chcą przebudowy ul. Skłodowskiej. „Wszyscy nam obiecywali...”

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy chcą przebudowy ul. Skłodowskiej. „Wszyscy nam obiecywali...” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O tym, że ul. Skłodowska, głównie na odcinku od skrzyżowania z ul. Północną w stronę Gołębiewa do najbezpieczniejszych nie należy, usiłują przekonać władze gminy, miasta oraz powiatu mieszkańcy. Brak chodnika powyżej ww. skrzyżowania, ubytki w jezdni, nieutwardzone pobocza, uszkodzone krawędzie jezdni. To tylko niektóre z rzeczy, o których naprawę proszą kutnianie podpisani pod petycją złożoną do lokalnych władz.

Mieszkańcy zwrócili się z wnioskiem o zrealizowanie przebudowy ul. Skłodowskiej wraz z jej przedłużeniem, czyli odcinka drogi powiatowej biegnącego przez Gołębiew Nowy.

- Ul. Skłodowska była zmodernizowana w zakresie ciągów pieszych na odcinku do skrzyżowania z ul. Północną. Powyżej skrzyżowania w kierunku Gołębiewa brak jest możliwości bezpiecznej pieszej i rowerowej komunikacji. Taka sama sytuacja jest na odcinku drogi prowadzącej przez Gołębiew. Droga jest wąska, z uszkodzonymi krawędziami, bez utwardzonych poboczy - czytamy w treści petycji.

Jak dodają kutnianie, jezdnia na wskazanej ulicy jest wąska, a w asfalcie występują liczne ubytki. Ich zdaniem pozbawieni są możliwości bezpiecznego przemieszczania się zarówno pieszo, jak i rowerem do centrum Kutna i stanowi to zagrożenie także dla dzieci idących do lub ze szkół znajdujących się właśnie bliżej centrum.

- Nie rozumiemy dlaczego nie zmodernizowano do końca ulicy Skłodowskiej oraz nie podjęto żadnych prac na terenie Gołębiewa. W czasie spotkań przedwyborczych wszyscy kandydaci obiecywali nam wykonanie ważnych dla nas inwestycji. W czasie kampanii wyborczej uzyskaliśmy informację, że gotowa jest dokumentacja na przebudowę niedokończonego odcinka ulicy Skłodowskiej. Zadajemy sobie pytanie, czy musi dojść do tragedii, by decydenci wreszcie zauważyli potrzebę wykonania pewnych praz poprawiających bezpieczeństwo? - piszą dalej autorzy petycji.

Dalej czytamy, że petycja jest skorelowana ze Strategią Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-2020 przewidującą realizację wnioskowanych działań w latach 2017-2020.

Czy mieszkańcom uda się wywalczyć wyczekiwany remont drogi? O tym poinformujemy, jak tylko władze ustosunkują się do pisma.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE