Reklama

Reklama

Mieszkańcy Kutna znów będą mogli spotykać się w ogródkach piwnych?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Mieszkańcy Kutna znów będą mogli spotykać się w ogródkach piwnych? - Zdjęcie główne

Czy w tym roku w Kutnie mogą pojawić się ogródki gastronomiczne? | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogródki gastronomiczne na placu Piłsudskiego od lat stanowią centrum życia towarzyskiego w Kutnie w sezonie wiosenno-letnim. Czy jest szansa na to, że w tym roku także pojawią się w sercu naszego miasta? Jak nietrudno się domyślić – wszystko zależy od decyzji rządu dot. obostrzeń.

Reklama

A te decyzje – przynajmniej dotyczące części zamrożonych branż – powinniśmy poznać w tym tygodniu. Przypomnijmy, że lockdown został przedłużony do 19 kwietnia. 

Oczekiwanie na decyzje rządu

- Po jutrzejszym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego wydamy oficjalny komunikat w sprawie obostrzeń; jesteśmy na etapie dyskusji, nie ma decyzji, jakiego okresu będzie to dotyczyło – mówił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej minister zdrowia, Adam Niedzielski cytowany przez Wirtualną Polskę.

Póki co trudno przewidzieć, czy ewentualne łagodzenie sanitarnych restrykcji będzie dotyczyło również gastronomii. Ewentualne ograniczenie obostrzeń w tej branży dałoby zielone światło dla pojawienia się ogródków piwnych w centrum Kutna.

„Chcemy, żeby mieszkańcy mogli korzystać z ogródków”

Magistrat zapewnia, że ogródki gastronomiczne, które przez lata stały się jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Kutna w sezonie wiosenno-letnim, powrócą na pl. Piłsudskiego jeśli tylko pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

- Oczywiście, jeśli tylko obostrzenia sanitarne na to pozwolą będziemy udostępniać przedsiębiorcom przestrzeń na Placu Piłsudskiego pod ogródki gastronomiczne. Chcemy, aby mieszkańcy mieli możliwość korzystania z nich, natomiast nie wiemy, kiedy przedsiębiorcy zdecydują się na ich otwarcie – poinformowało nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Jednocześnie Urząd Miasta podkreśla, że ogródki będą mogły pojawić się w sercu Kutna w najszybszym możliwym terminie.

- Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby udostępnić przestrzeń właścicielom firm gastronomicznym, jak najszybciej, tak, by mogli oni w jak najkrótszym czasie wrócić do prowadzenia swoich biznesów w normalnym trybie – podaje UM w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy