Reklama

Reklama

Mieszkańcy mają dość. Żądają poprawy bezpieczeństwa, będzie protest

Opublikowano: śr, 10 lis 2021 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bedlna i okolic od długiego czasu apelują o poprawę bezpieczeństwa na Drodze Krajowej nr 92 przecinającą ich gminę. Po niedawnym śmiertelnym wypadku zapowiadają protest. Wielu uważa, że tan fragment drogowej mapy powiatu kutnowskiego należy do jednego z najniebezpieczniejszych.

Reklama

Władze Bedlna potwierdzają: będzie protest

Informacja o organizacji protestu w pobliżu sieci sklepów spożywczych w Bedlnie, który jest usytuowany przy skrzyżowaniu dróg: DK nr 92, DW nr 583 oraz DP nr 2112E pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Bedlno. Wójt w rozmowie z nami potwierdza, że z inicjatywy mieszkańców w najbliższy piątek o godz. 11 ma odbyć się zgromadzenie publiczne.

- Niedawno w tym miejscu miał miejsce śmiertelny wypadek. Wcześniej zarówno przez mieszkańców jak i przez urząd kierowane były wnioski dotyczące poprawy bezpieczeństwa – mówi nam wójt gminy Bedlno, Józef Ignaczewski.

Niestety, wspomniane apele dotąd nie spotkały się z większym odzewem. Wójt dodaje, że rozmawiał z władzami gminy Zduny, które borykały się z podobnym problemem. Tam zamontowano sygnalizację świetlną, która znacznie wpłynęła na poprawę sytuacji.

Niedawny śmiertelny wypadek na DK 92

Możliwe więc, że podobne działania w Bedlnie przyniosłyby podobny skutek. W tym miejscu co jakiś czas dochodzi do zdarzeń drogowych. Ostatnio miał miejsce śmiertelny wypadek o którym wspomniał wójt.

Do wypadku doszło pod koniec października. Jak wówczas przekazała policja ustalono, że kierujący samochodem volswagen passat 38-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego wyjeżdżając z parkingu na drogę z pierwszeństwem przejazdu zderzył się z ciągnikiem fendt.

- 21-letni kierowca ciągnika rolniczego był trzeźwy. Kierowca vw passata pomimo podjętej na miejscu reanimacji zmarł – informowała podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Jak do sprawy odniesie się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad? Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)