Reklama

Mieszkańcy nie chcą cyrku ze zwierzętami. Ratusz: „nie możemy wprowadzić zakazu”

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy nie chcą cyrku ze zwierzętami. Ratusz: „nie możemy wprowadzić zakazu”  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najpierw petycja mieszkańców zakładająca wydanie zarządzenia zabraniającego działalności cyrków z udziałem zwierząt na terenie Kutna. Potem pismo Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki zarzucające kłamstwo co do złego traktowania zwierząt w tychże cyrkach. Obie strony zwróciły się do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, w którego imieniu jego zastępca Jacek Boczkaja właśnie zabrał głos.

Na naszych łamach wielokrotnie informowaliśmy o inicjatywie części kutnian, którzy chcieliby zakazać cyrkowych pokazów z udział zwierząt w naszym mieście. Inicjatorzy akcji „Cyrk bez zwierząt Kutno” złożyli kilka miesięcy temu petycję do Urzędu Miasta w Kutnie, w której wnioskują, by władze wydały odpowiednie zarządzenie, czyli zakaz udostępniania terenu publicznego stanowiącego mienie miasta na cele związane z organizowaniem i przeprowadzaniem objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt.

Niedługo po tym do magistratu trafiło kolejne pismo w tej sprawie, tym razem od przedstawicieli Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki.

- Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki musi zaprotestować przeciwko złożonej na ręce Pana Prezydenta petycji, w której grupa wolontariuszy, skupiana wokół inicjatywy pod nazwą „Cyrk bez zwierząt" domaga się wydania zakazu organizowania na terenie Kutna pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt. (...) Jako Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki, zrzeszający największe polskie cyrki musimy stanowczo zaprotestować przeciwko nie mającej nic wspólnego z rzeczywistością propagandzie - pisali.

Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

Mając stanowiska dwóch stron „sporu” - mieszkańców i cyrkowców, władze ustosunkowały się do sprawy. Czy zatem miasto wprowadzi zakaz organizowania pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt na terenie Kutna? Otóż nic z tego, bo...

- ... w świetle obowiązujących przepisów prawnych Prezydent Miasta nie posiada kompetencji do wprowadzenia w drodze zarządzenia jakichkolwiek ograniczeń zasady wolności działalności gospodarczej, w tym zakazu organizacji przedstawień cyrkowych z wykorzystaniem zwierząt - odpowiada Jacek Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE