Reklama

Reklama

Mieszkańcy tej ulicy od lat brodzą w błocie. Czy doczekają się upragnionego remontu? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 21 lut 2022 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziurawa, zabłocona droga od lat doprowadza do szewskiej pasji kutnian z ul. Polnej. Mieszkańcy mają dość obietnic i doraźnego łatania dziur, oczekują od władz gruntownej modernizacji ulicy. Urząd zapewnia, że rozpoczęcie remontu to kwestia czasu.

Reklama

- Stan drogi jest tragiczny. Jest to jeden wielki, dziurawy i zabłocony pas ziemi. Kiedy zostanie ten stan zmieniony? Miasto remontuje już utwardzone drogi, ok., ale w pierwszej kolejności  trzeba zadbać o mieszkańców którzy od lat brodzą w błocie lub latem w tumanach kurzu - żalą się mieszkańcy ul. Polnej.

I trudno im się dziwić, patrząc na aktualny stan nawierzchni, co widać chociażby na zdjęciach w galerii artykułu. Mieszkańcy niejednokrotnie podejmowali interwencję w urzędzie miasta, również w ostatnich tygodniach.

W odpowiedzi od wydziału zarządzania drogami i transportu usłyszeli że jeszcze w grudniu 2021 r. zlecono uzupełnienie ubytków oraz wyrównanie nawierzchni. Przeszkodą okazały się jednak codzienne opady deszczu, uniemożliwiające wcześniejsze przystąpienie do prac.  

- My nie pytamy o uzupełnienie ubytków, ten szlak drogowy jest jednym wielkim ubytkiem. Kiedy zostanie wykonana droga utwardzona (asfalt, kostka)? W drodze są już wszystkie media, nie ma żadnych przeciwskazań do budowy drogi asfaltowej lub z kostki - dopytują w urzędzie mieszkańcy.

 A należy nadmienić, że pierwszy etap budowy ul. Polnej przewidziano na rok 2022 - został on uwzględniony w budżecie miasta na rok 2021, zatwierdzonym uchwałą rady miasta z dnia 22 grudnia 2020 r. w ramach wieloletnich programów inwestycyjnych w zakresie budowy i modernizacji dróg. Taką też informację otrzymali mieszkańcy od prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, w odpowiedzi na złożoną przez nich na początku 2021 roku petycję. 

Czy remont dojdzie w tym roku do skutku? O to zapytaliśmy w kutnowskim magistracie. 

- Cały czas pracujemy nad tym, aby infrastruktura drogowa w mieście stale się poprawiała. Oczywiście nie zapominamy o ulicy Polnej. Na koniec lutego zamierzamy złożyć wniosek o dofinansowanie na przebudowę tej drogi oraz kilku innych ulic do programu Polski Ład. Mamy nadzieję, że uda się zdobyć pieniądze na to duże zadanie i tym samym zrealizujemy przebudowę kilku kolejnych ulic - odpowiada biuro prasowe Urzedu Miasta Kutno. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy