Reklama

Reklama

Mieszkańcy powiatu kutnowskiego dostają SMS-y. Chodzi o obostrzenia

Opublikowano: 19 marca 2021 13:59
Autor: | Zdjęcie: toza

Mieszkańcy powiatu kutnowskiego dostają SMS-y. Chodzi o obostrzenia - Zdjęcie główne

Mieszkańcy powiatu kutnowskiego otrzymują SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. | foto toza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła sms-owe alerty dotyczące obostrzeń sanitarnych. Wiadomości otrzymują także mieszkańcy Kutna i powiatu.

Reklama

Przypomnijmy, że w tym tygodniu poinformowano o wprowadzeniu lockdownu w całej Polsce. Władze argumentowały tę decyzję wzrostem zachorowań na COVID-19.

- Za przyspieszenie pandemii odpowiada mutacja brytyjska koronawirusa. Dane mówią, że ten udział mutacji brytyjskiej osiągnął wartość 52 procent. Ten wzrost jest szalenie dynamiczny – mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od jutra. Politycy apelują także do Polaków o ograniczenie do niezbędnego minimum spotkań towarzyskich w trakcie zbliżających się świąt wielkanocnych.

- W najbliższym czasie czeka nas okres ferii wielkanocnych, dlatego zdecydowaliśmy się, że do 9 kwietnia obowiązywać będzie nauka zdalna.  Po świętach podejmiemy decyzję, najprawdopodobniej o powrocie do kształcenia hybrydowego - przekonywał Niedzielski.

Zasady bezpieczeństwa we wszystkich województwach

Rząd zapewnia, że decyzje w sprawie obostrzeń podejmuje wspólnie z ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, wirusologami i epidemiologami. Ograniczenie mobilności społecznej ma – zdaniem rządzących – zmniejszyć tempo rozwoju COVID-19.

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

 • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
 • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
 • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
 • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
 • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
 • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
 • stoki narciarskie;
 • kluby fitness i siłownie;
 • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ważne! Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecana jest także praca on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

  as

  ***** ***

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Oko

  Największe zagrożenie wirusem istnieje w marketach budowlanych,tam dziennie przewija się tysiące ludzi

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

  edukacja

  ::Ważne! Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecana jest także praca on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe" Czy, to sie tyczy wszystkich jednostek PODLEGLYCH POWIATOWI KUTNOWSKIEMU?

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -1

  No

  No tak.... Do 9 bo 10 rocznica smoleńska. Trza kwiaty złożyć

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -2

  Novelty

  Złóż wniosek o pożyczkę z NOVELTY FINANCE ([email protected]) z oprocentowaniem 3%. Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy też masz nieoczekiwany wydatek, z którym musisz sobie poradzić, pożyczka z NOVELTY FINANCE to opłacalny sposób na realizację tego celu. NOVELTY FINANCE jest elastyczna: możesz pożyczyć do 5 milionów euro (5 000 000,00 euro), z odpowiednimi okresami spłaty od 6 miesięcy do 30 lat. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych oraz pożyczek konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności z oprocentowaniem 3%. Co dostałeś:  Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu  Konkurencyjne stopy procentowe  Elastyczne warunki spłaty  Możliwość szybszej spłaty kredytu (dopłaty obniżają wysokość kredytu)  Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych funduszy  Twoja pierwsza spłata pożyczki rozpocznie się w sześć miesięcy po zatwierdzeniu. Jak aplikować: Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i proste! Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji na temat JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK, powinny WYSŁAĆ E-MAIL ze swoim: Pełne nazwy: Zawód: Miesięczny przychód: Kwota pożyczki: Okres kredytowania i Numer telefonu komórkowego: na adres ([email protected]) LUB skontaktuj się z Krystian Damian przez WhatsApp pod numerem +48732121095, aby uzyskać więcej informacji i uzyskać informacje ustne.