Reklama

Mieszkańcy skarżą się na hałas, ministerstwo odpowiada. Powstaną ekrany akustyczne?

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy skarżą się na hałas, ministerstwo odpowiada. Powstaną ekrany akustyczne? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jakiś czas temu informowaliśmy o ulicy Przemysłowej i apelach okolicznych mieszkańców, by wzdłuż torów kolejowych ustawiono ekrany akustyczne. Miejscowi ze swoją prośbą zwrócili się do posła Tomasza Rzymkowskiego, a ten w ich imieniu złożył stosowne pismo do ministerstwa infrastruktury (KLIK).

Niedawno pojawiła się odpowiedź na interpelację parlamentarzysty. Ministerstwo wyjaśnia w nim, że obecnie na stacji Kutno trwają prace budowlane w ramach remontu odcinka Sochaczew – Swarzędz, finansowanego ze środków unijnych.

Zgodnie z wymogami, przed realizacją inwestycji - jeszcze w 2012 roku - przeprowadzono analizę jej wpływu na otoczenie. Wówczas badano m.in. hałas. Kolejną taką analizę przeprowadzono na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę - w maju 2017 roku. Wówczas na wysokości ul. Przemysłowej nie zostały stwierdzone przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu.

- Ponadto w ramach tej oceny w okresie 14 kwietnia – 4 maja 2017 r. został zapewniony udział społeczeństwa i nie wpłynęły żadne uwagi ani wnioski. W związku z powyższym na wskazanym odcinku linii kolejowej nie została zaplanowana budowa ekranów akustycznych – informuje Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który zapewnia także, że rok po zakończeniu inwestycji zostanie wykonana kolejna analiza natężenia hałasu. - W przypadku niedotrzymania standardów jakości środowiska zostaną podjęte działania w celu ochrony terenów podlegających ochronie akustycznej – dodaje A. Bittel.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE