Reklama

Reklama

Mieszkańcy wytykają niedoróbki na Podrzecznej - Urząd wyjaśnia

Opublikowano: 23 listopada 2017 08:00
Autor:

Mieszkańcy wytykają niedoróbki na Podrzecznej - Urząd wyjaśnia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku tygodnia informowaliśmy o wątpliwościach mieszkańców co do jakości wykonania remontu ulicy Podrzecznej. O problemy te zapytaliśmy w kutnowskim magistracie. Mamy odpowiedzi.

Reklama

Mieszkańcy najczęściej poruszali trzy kwestie - kałużę wody stojącej przy skrzyżowaniu ul. Podrzecznej z ul. Teatralną, słupy oświetleniowe, usytuowane na środku chodników oraz tajemnicze "wybrzuszenie" przed skrzyżowaniem ul. Podrzecznej z Al. Jana Pawła II.

- Kanalizacja deszczowa w ul. Podrzecznej została wykonana zgodnie z projektem budowlanym. Odprowadzenie wód deszczowych z ul. Teatralnej ujęto w opracowaniu dotyczącym przebudowy Placu Wolności i Rynku Zduńskiego (wraz z ulicami przyległymi). W celu rozwiązania problemu w najbliższym czasie zostanie wykonany dodatkowy wpust kanalizacji deszczowej, który umożliwi likwidację zastoiny wodnej - wyjaśnia Wija Łukomska, naczelnik Wydziału Inwestycji UM Kutno.

Co do kolejnej sprawy, to pani naczelnik wyjaśnia, że lokalizacja słupów lamp oświetleniowych po stronie południowej została zaprojektowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

- Słupy oświetleniowe zostały zaprojektowane w odległości 0.5 m od krawężnika w pasie drogowym, co jest zgodne z w/w rozporządzeniem. Z uwagi na szerokość jezdni ok. 8.5 - 8.8 m i lokalizację słupów po jednej stronie ulicy, odsunięcie słupów poza chodnik czyli 3.0 m od krawędzi jezdni spowodowałoby niedoświetlenie północnej części ulicy. Ponadto z uwagi na lokalizację słupów oświetleniowych w chodniku w odległości 0.5 m od krawężnika chodnik został poszerzony do 2.50 m - informuje W. Łukomska.

Naczelnik Wydziału Inwestycji odniosła się również do kwestii fragmentu pasa zieleni wychodzącego w stronę jezdni.

- Celem ,,wybrzuszenia’’ przed skrzyżowaniem ul. Podrzecznej z ul. Papieża Jana Pawła II jest naprowadzenie uczestników ruchu na pas środkowy oraz spowolnienie ruchu przy dojeździe do skrzyżowania, co z punku widzenia bezpieczeństwa uczestników ruchu i pieszych na pasach jest zasadne. Zaproponowane rozwiązanie obejmujące trzy pasy ruchu przed skrzyżowaniem: skręt w lewo, jazda na wprost, skręt w prawo pozwoli na uniknięcie dotychczasowych korków. Organizacja ruchu została zatwierdzona przez Starostwo Powiatowe w Kutnie po uprzednich pozytywnych opiniach Miasta Kutna oraz Powiatowej Komendy Policji.

Dowiedzieliśmy się również, że trwają czynności odbiorowe zadania "Przebudowa ul. Podrzecznej". Natomiast ruch kołowy w ulicy został dopuszczony przed odbiorem końcowym, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu dla mieszkańców. Jednym z brakujących elementów jest oznakowanie poziome ulicy. Po jego wykonaniu będzie można zobaczyć cel i zasadność takiej geometrii ulicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)
 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  ...

  Za największy absurd tego remontu uważam brak schowania tego kawałka linii energetycznej pod ziemię i pozostawienie słupów, a raczej zamiana starych, zniszczonych słupów na nowe - toporne i równie brzydkie. Wiadomo, że trudne negocjacje z Energą, dodatkowe koszty, ale bez przesady, to tylko kilka przyłączy, a nie cała ulica. Dlaczego słupy zostały pozostawione na prawie wszystkich ulicach w ścisłym centrum? Odwiedzałem wiele miast i te, które starają się poprawić wygląd historycznych części, prawie w 100% mają schowane linie energetyczne pod ziemię w centrach. Linie nadziemne spotyka się tam praktycznie tylko na osiedlach domów jednorodzinnych. Kutno należy do miast o najwyższym dochodzie do budżetu per capita w województwie łódzkim i znajduje się w górnej ćwiartce podobnego zestawienia dla całej Polsce. Dlaczego więc "nie stać" naszego samorządu na zadbanie o tak podstawowe kwestie estetyczne.

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  Mieszkaniec

  Malowanie znakow poziomych w Kutnie to jakas Wielka pomylka i fuszerka. Znakomitym przykladem jest ul.Podrzeczna ktora odwzorowuje jakosc wykonanej pracy.Ktos moze w koncu to rozliczy.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   zigi

   Podrzeczna nie jest jeszcze odebrana !!!

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  kierowca

  A co z wyjazdem z parkingu przy Manhatanie obok kiosku Ruchu. Stał tam kiedyś znak zabraniający wyjazd a teraz go nie ma. Samochody jadące w lewo do ul. Sienkiewicza przejeżdżają po pasie wyłączonym z ruch i stwarzają zagrożenie dla prawidłowo jadących. To samo tyczy się wjazdu na ten parking od strony ul. Jana Pawła II. Stał tam kiedyś znak zakaz skrętu w lewo i też go nie ma. A samochody skręcające również przejeżdżają po pasie wyłączonym z ruchu i tamują ruch samochodom jadącym za nimi. Czas żeby te znaki wróciły na swoje miejsce, bo to grozi kolizjami.

  • 4 lata temu | ocena +3 / -3

   an

   Znak już jest

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  sasasa

  pani "rzecznik" powołuje się na przepisy - radziłbym trochę zdrowego rozsądku... wiem, że ta pani musi wszystko usprawiedliwiać ale są pewne granice... (absurdu)

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   agKCI

   Odpowiedzi udzieliła pani Naczelnik Wydziału Inwestycji.

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  kierowca

  Przydałoby się jeszcze namalować znaki poziomie na skrzyżowaniu z ul. Papieża Jana Pawła II. Ludzie jeżdżą na pamięć i mimo ze stoi już nowy znak wskazujący że są trzy pasy do jazdy (w lewo, na wprost i w prawo) to kierowcy i tak ustawiają się tak jakby nadal były dwa pasy. (Z pasa do jazdy jedą prosto a z pasa do jazdy na wprost skręcają w lewo). Aż dziw że dotąd nie doszło do kolizji.