Reklama

Reklama

Mieszkaniec vs. urząd "Każą mi pozwać matkę o alimenty"

Opublikowano: 18 października 2017 09:00
Autor:

Mieszkaniec vs. urząd "Każą mi pozwać matkę o alimenty" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Paweł Głuchowski i jego bliscy nie szczędzą gorzkich słów pod adresem władz gminy Krzyżanów i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mężczyzna uważa, że urzędnicy nie wspierają go w walce z chorobą alkoholową. Tymczasem pracownicy pomocy społecznej podkreślają, że robili i robią co mogą, by pomóc mężczyźnie, jednak bez jego dobrej woli wszystkie ich starania pełzną na niczym.

Reklama

Rozmawiamy z panem Pawłem i jego matką, panią Janiną. Mężczyzna od wielu lat ma problemy z alkoholem. Kilkukrotnie trafiał na terapie, stosowano u niego wszywki antyalkoholowe. Wszystko jednak na niewiele się zdało, a pan Paweł wciąż powraca do nałogu. I właśnie dlatego mężczyzna nie ma pieniędzy na spełnienie swoich podstawowych potrzeb. Mało tego, formalnie jest osobą bezdomną, jednak pod swój dach przygarnęła go jego matka.

- Jestem osobą schorowaną, cierpię m.in. na cukrzycę. Jestem na rencie chorobowej po zmarłym mężu. Syn znajduje się głównie pod moją opieką. Nie ma co się oszukiwać, jest uzależniony, niejednokrotnie ściągam go pijanego z szosy. GOPS patrzy na mnie i na mają rentę, i twierdzi, że to ja powinnam opiekować się synem, to mnie najbardziej boli. Ja synowi robię jedzenie czy pranie. Opieka społeczna zawiodła, bo każe rodzinie zajmować się synem, podczas gdy u nas też się nie przelewa i nie tylko ja mam trudną sytuację, ale moja córka także. Ja rozumiem, że gmina nie ma milionów, ale my nie prosimy o miliony – mówi pani Janina Głuchowska.

Wyprowadzą mnie w kajdankach...

Kobieta ma także żal do władz gminnych, że te patrzą tylko na jej dochód i przez jego pryzmat twierdzą, że to ona jest głównie odpowiedzialna za opiekę na panem Pawłem. Tak przynajmniej wynika z decyzji odmownej o przyznanie zasiłku celowego dla pana Pawła.

- W piśmie piszą o moich dochodach, a syn usłyszał, że dobrym rozwiązaniem byłby pozew o alimenty przeciwko mnie. To jakiś absurd – mówi pani Janina.

Szalę goryczy przelała niedawna odmowa przyznania publicznych pieniędzy panu Pawłowi. O co dokładnie chodzi? Decyzją sądu mężczyzna ma trafić na przymusową terapię do ośrodka w Zgierzu. Ma tam przebywać od 4 do 8 tygodni. Powinien się tam stawić tydzień temu, jednak zasłabł w drodze na autobus.

- Prosiłem GOPS o sfinansowanie mi przejazdu do Zgierza, ponieważ sam nie jestem w stanie tam dotrzeć. Odmówiono mi. Dlatego, że sam nie jestem w stanie tam dotrzeć, zawiezie mnie tam policja. Wiem jak to wygląda, byłem już tam przecież. Wprowadzą mnie w kajdankach jak kryminalistę – mówi Paweł Głuchowski.

Pan Paweł do szpitala specjalistycznego w Zgierzu miał trafić 10 października. Jak twierdzi, nie stać go na dojazd, więc poprosił GOPS o dotację celową. Spotkał się z odmową.

- Mówią, że jestem zdolny do pracy, więc mogę podjąć zatrudnienie. Ale to oni sami wystosowali pismo do sądu, o przymusowe leczenie mnie w szpitalu. Więc to jakiś absurd, że z jednej strony mówią, że jestem zdrowy, a z drugiej każą mi się leczyć – mówi pan Paweł.

Zdaniem matki mężczyzny, najlepszym rozwiązaniem problemu byłaby długoterminowa terapia.

- Inne ośrodki pomocy społecznej zapewniają długoterminową, kilkumiesięczną opiekę w ośrodkach dla osób uzależnionych. Dlaczego Krzyżanów nie proponuje takiej opieki mojemu synowi? - pyta pani Janina.

Z kolei pan Paweł nie odpowiedział nam jednoznacznie, czy byłby zainteresowany długoterminowym, kilkumiesięcznym leczeniem w specjalistycznym ośrodku.

- A z czego ja bym się tam utrzymał? - pyta pan Paweł.

Pomagamy, ale co możemy?

Sam Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej odrzuca zarzuty rodziny Głuchowskich. Mężczyźnie wielokrotnie udzielana była pomoc nie tylko w postaci zasiłków celowych.

- GOPS czynił aktywne starania, by pomóc panu wyjść z nałogu, ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Wprawdzie przebywał pan na oddziale leczenia odwykowego w Gostyninie-Zalesiu i Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Łodzi, ale w dalszym ciągu powraca pan do nałogu. Skutkiem tego jest pozostawanie pana w trudnej sytuacji materialnej. W toku prowadzonego postępowania ustalono, że w tej samej posesji zamieszkuje pana matka, Janina Głuchowska. Stosownie do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, rodzice i dzieci obowiązani są wspierać się wzajemnie – czytamy w decyzji odmownej przyznania zasiłku celowego podpisanym przez Dorotę Meronk, kierownik GOPS w Krzyżanowie. – Z przeprowadzonego z panią Janiną Głuchowską wywiadu środowiskowego wynika, że znajduje się w dobrej sytuacji materialnej. Dochód jej przekracza trzykrotnie kryterium dochodowe osoby samotnie gospodarującej, co oznacza, że zobowiązana jest do alimentacji na rzecz syna.

Dalej czytamy, że w tym roku pan Paweł otrzymał już 4 zasiłki celowe. Były one przeznaczane m.in. na leczenie i za zakup żywności. Podobne zasiłki mężczyzna otrzymał dwukrotnie także w tym roku.

- Robiliśmy co w naszej mocy, by pomóc panu Głuchowskiemu, ale on nic nie robił ze swojej strony. Przyznawane były zasiłki, miał refundowane wszywki, tabletki, lekarstwa odwykowe, kilka razy był na odwyku. Ale on po powrocie z takiego zakładu i tak wraca do nałogu. Ten problem trwa od kilku lat. My swoimi siłami robiliśmy co możemy, ale bez dobrej woli pana Pawła nie będzie efektów – dodaje w rozmowie z nami D. Meronk.

Okazuje się także, że mężczyzna po 4-tygodniowym pobycie w ośrodku będzie mógł starać się o dalsze leczenie. Jedyne co jest potrzebne, to jego zgoda.

- Jako GOPS współpracujemy z gminną komisją ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Włożyliśmy sporo wysiłku, żeby udało się skierować pana Głuchowskiego na leczenie w Zgierzu. Kierowany jest tam na 4 tygodnie przez sąd, a później sam musi wyrazić zgodę na dalszą terapię – mówi Dorota Meronk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (75)
 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Kolega

  Szkoda chłopaka pamiętam jego ,jak grał w zespole na zabawach . Ma talent do grania a alkoholizm to problem całego świata . Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego ,ilu slawnych ludzi z tv ma z tym problem .Życzę miłego wieczoru

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Hhhhh

  Kabaret

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Jezu

  Wnuk taki madry studiuje Media w londynie chodzi w drogich ciuchac to niech pomoze I da na Bilet

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Monika

  Prosze wiesniaki jacy zyczliwi tylko po za oczy i tylko jesli moga byc anonimowi Super o was swiadczy ludzie Zal

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Ktoś

  Jak gmina nie pomogla to zaproscie Interwencje z polsatu moze pomoga a moze bedzie jeszcze smieszniej

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  zyczliwa

  Do jakiej roboty ten lump sie nadaje jak on nawet na pole z d enaturatem przychodzil do konca redliny nie byl w stanie dotrzec niech mu rodzinka z anglii pomaga a nie go jeszcze z tamtad wyjebalu jak go policja z koszy wyciagala !! Wstyd i zenada na cale wojewodztwo

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   Szybki

   Lump to ty masz na drugie , a w polu jak nie wytrzymywał to za niego mogłaś,łeś zapierdalać , a ty jak w rowie leżałeś,aś i dzieciaki w rozporku ci kijem grzebały , a w angli to sama na chodniku leżałeś obrzygany............schweizer schweizer ja ja .

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   hitler

   ty życzliwa ****** suko wydymana w dupe i w ryja

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   Hitler

   ****** szmato dziwko i ***** rodzina to jest w WALLI a nie w Angli zle jestes poinformowana ruro ze zerwanym gwintem

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Broomhilda von Shaht

  Panie Pawle niech Pan się w końcu powiesi , to by było najlepsze dla Pana rozwiązanie ulżył by Pan matce i całej rodzinie. Ps. Nie oszukujemy się prędzej czy później to i tak się Pan zapieje na śmierć lub upojony alkoholem zaśnie Pan na mrozie i zamarznie. więc po co się tak długo męczyć???

  • 4 lata temu | ocena +3 / -3

   życzliwy

   Kiepski żart!!!

 • 4 lata temu | ocena +9 / -9

  Yyy

  A kręcą teledysk chłopaki do wzięcia

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Yyy

  Muzykant to zdjęcia do teledysku bo teksty są dobre

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  Ktoś

  Rodziny sie nie wybiera rodzine i dzieci się ma wiec jak pani ma to niech pani da synowi na bilet do Zgierza to 10 zl bo na tyle to napewno pania stac bo to jest zalosne i niesmaczne

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   Szybki

   Jak jest żałosne i nie smaczne , to po *** się udzielasz .........schweizer schweizer ja ja gud.......

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  holik

  Nie mówią, że jesteś zdrowy tylko, że jesteś zdolny do pracy.

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   Szybki

   A ty jaką grupę renty masz ?Jak alkoholik może, być zdolny do pracy ?

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Znajomy

  Pani Gluchowska dobrze to pani wykombinowala zapisala pani swoje gospodarstwo synowi ktory mieszka w Angli i ma w dupie i kolo dupy a z mlodszego zrobila pani bezdomnego i do gminy po pieniadze bo mu sie naleza

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   Osoba bezstronna

   Zaraz, zaraz.....przecież P. Głuchowska sama z syna alkoholika nie zrobiła jak tez nie zrobiła z drugiego syna "Anglika". Także P. Głuchowska nie powinna być przedmiotem komentarzy. Syn, który jest za granicą ma do tego prawo jak również prawo do majątku. Jedyny problem jaki tu występuje to choroba alkoholowa człowieka i jego zmagania z życiem, które jak wiadomo mogą być trudne biorąc pod uwagę naturę uzależnień. Każdy obywatel powinien liczyć na pomoc państwa w trudnej dla siebie sytuacji, czyż nie? Nie ma to jak mieć "znajomych" którzy wszystko wiedzą na nasz temat. Trzeba podkreślić , ze patrzą przez pryzmat siebie a więc każda krytyka ma źródło w nich samych, np. chciwość będzie oskarżał innych o chciwość. schweizer schweizer ja ja .

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   Szybki

   Twój iloraz inteligencji jest zerowy , a sam,a raz w miesiącu po paczkę żywnościową zapierdalasz .....schweizer schweizer ja ja .............schweizer schweizer ja ja .........schweizer schweizer ja ja .

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   hitler

   W WALLI mieszka a nie w Angli mieszka zle poinformowane szmaty ****** z was

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   HAIMEK

   ty szmato powiedz kim jestes podpisz sie pod komentarzem jak jestes odwarzna osoba albo ****** ***** MATKA NIE POSZLA PO PIENIADZE DO GMINY TYLKO PO POMOC W ROZWIAZANIU PROBLEMU ALKOCHOLOWEGOM JAKIE PROPONUJE GMINA SKUTECZNE ROZWIAZANIE TEGO PROBLEMU BO MA TAKA STRONE INTERNETOWA ZE TEN PROBLEM ROZWIĄŻE

   • 4 lata temu | ocena +4 / -4

    Kukieł

    Nie strasz bo się zesrasz. Mało ci morde obili lumpie.

    • 4 lata temu | ocena +2 / -2

     haimek

     widać jaki ważniak z CIEBIE że nie pzredstawisz sie

    • 4 lata temu | ocena +1 / -1

     haimek

     taki ważniak z ciebie wydymana ruro

    • 4 lata temu | ocena +2 / -2

     haimek

     ty ***** ****** mi nikt jeszcze mordy nie obił i ja sie pzredstawiam

   • 4 lata temu | ocena +3 / -3

    Znajomy

    Tylko bez epitetow i ublzania bo ja nikomu nie ublizam tylko stwierdzam fakty a ciebie prawda zabolała ale prawda zawsze w oczy kole

    • 4 lata temu | ocena +2 / -2

     HAIMEK

     TO powiedz mi to w oczy przedstaw mi sie ja CI sie przedstawiłem

     • 4 lata temu | ocena +1 / -1

      Znajomy

      Ja tez ale widze ze jestes mężczyzna a kultury u ciebie za grosz chamie

      • 4 lata temu | ocena +1 / -1

       haimek

       znajomy jestes pała wydymana

      • 4 lata temu | ocena +2 / -2

       haimek

       ale sie przedstawiłem nie jestem anonimowy a ty nie potrafisz tylko głupoty wypisujesz

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  Nikusia

  Tylko Proszę Panstwa jest wlasnie w tej Gminie tak ze jak rodzina biedna gdzie sie nie przelewa i zyja w biedzie idac po pomoc do Opieki dostaja tak zwane ochłapy lub odmowia im pomocy bo musi byc miesieczna przerwa w dostaniu zasilku celowego lub okresowego. A pojdzie taki alkoholik i dostanie wiecej niz ci ktorzy nie pija i maja ciezko w zyciu. Bo jak kiedys uslyszalam osobiscie ze alkohol to choroba i musza byc na to pieniadze!!! Ludzie zacznijcie pic i zyc z Opieki. !! Pozdrawiam.

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   Kuba Rozprówacz

   Ludzie ta kobieta nie poszła po pieniadze tylko po pomoc żeby go gdzies zamknąć nawet w kmieniołomach to by wtedy odpoczeła bo GOPS W takim przypadku powinien skierować pismo do sadu żeby go wywiezć ale pani kierownik GOPS DOROTA MERONK nie ma pomysłu na rozwiązanie tego problemu tylko dobrze sie reklamuje jako pomoc w rozwiazaniu tego problemu i powiedziała panu redaktorowi ze chce pieniedzy to nie prawda to po co w tej gminie komisja do spraw rozwiazywania problemów alkocholowych niech nie obciążaja podatników pieniedzy

  • 4 lata temu | ocena +3 / -3

   Stasiek

   Zasłabł przed odwykiem a później w kaszewach się chwalił że z dołka wrócił .

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  zażenowana

  Ten Pan nie chce wyjść z nałogu z tego co czytam, ludzie nawet z alkoholizmem muszą sobie radzić zbierają złom, podejmują prace dorywcze. Najpierw coś człowieku od siebie daj potem bierz od kogoś. Karma wraca!

 • 4 lata temu | ocena +10 / -10

  Miasto Rusz

  WAŻNE Artykuł KCI z cyklu : CELEBRYCI POWIATU KUTNOWSKIEGO.

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  Siostra alkoholika

  Policja wozi do Zgierza alkoholików, za kilka godzin legalnie wychodzą i piją dalej, zasiłki z Giny dostają, żyć nie umierać, chory kraj , chore przepisy......

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  Znajomy

  To pani Głuchowskiej pieniązki sie juz skonczyly to poprosic o pomoc bliska i bogata rodzinke z Wielkiej Brytani a nie wyciagac rece do panstwa wstyd wielki wstyd tak sie ponizac

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   hitler

   *** sie ty szmato ona nie chciała pieniedzy od gminy tylko zeby go wywieżli

 • 4 lata temu | ocena +9 / -9

  whaaaat

  Dobrze rozumiem, że gościu żąda pomocy od gminy, ale kiedy władze faktycznie chcą go wesprzeć (wysyłają na odwyk, fundują leki etc.), to stwierdza, że w sumie po co mu to i pije dalej? Skoro nie dostrzega realnej szansy na wyleczenie i poprawę życia, to gmina ma stanąć na głowie i zacząć go sponsorować? Btw, dotacja celowa na bilet do Zgierza? SERIO?

  • 4 lata temu | ocena +4 / -4

   thefcuk

   bo pan najwyraźniej to by chciał by te leki to były w formie płynnej i zawierającej promile ;) a dotacja nie na bilet tylko na alkohol na czas przejazdu :P

 • 4 lata temu | ocena +10 / -10

  Stachu

  W gminie powinni ci takiego kopa zasadzic ze w powietrzu na kaszewy dolecisz nierobie. Do roboty się weź. Gmina cię rozpiła? Wstydu i honoru to ty nigdy nie miałeś. Poszkodowanego udajesz cwaniaczku.

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   Znajomy

   STACHU TY ***** I SZMATO ****** DZIWKO

 • 4 lata temu | ocena +8 / -8

  Yyy

  Z tego co wiem to już terapia nie pomoże bo będzie robił to samo strefa pracy koło nosa rodzinka w Anglii to niech pomogą wyjść z nałogu

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   HAIMEK

   PODPISZ SIE TY DEBILU ****** POD TYM KOMENTARZEM

 • 4 lata temu | ocena +9 / -9

  mieszkanka kaszew

  Nygusie nauczyłeś się na pande i tak ci wygodnie::pan da, pan da albo gmina

 • 4 lata temu | ocena +12 / -12

  Dominik

  Myślę, że zdrowy chłop niech do roboty się weźmie. Nie mają ludzie wstydu prosić prasę o pomoc i udzielać wywiadu, obniżając swą głupotę

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  Głuchowska,

  dziękuję wszystkim za słowa wsparcia za rady i za wszystko co wyczytałam ,,dla matki dziecko jest zawsze dzieckiem nawet tak chore jak moje,,nigdy nikomu nie zrobiłam nic złego i nawet najgorszemu wrogowi nie życzyłam żle no i dostało mi się ,,tylko dlaczego ,,dziękuje wszystkim za wszystko ,pozdrawiam

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   Ktoś

   Jak dla mnie dziecko chore to takie, które ma np. porażenie, zespół Downa lub inne choroby a nie alkoholik, który się może wziąć do roboty. Wiec nie pisz kobieto ze masz chore dziecko bo sam na to zapracował!!!!

   • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    Szybki

    Zaraz zaraz a alkoholizm to nie choroba , wiesz co zmień lekarza ten cię oszukuje !!!!

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   Ktos

   Widocznie zrobila pani komus cos zlego i to dobro do pani szybko powrocilo

   • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    zyczliwa

    uwarzaj bo zaraz do Ciebie powroci ty ktos

  • 4 lata temu | ocena +9 / -9

   Xdd

   To niech mamusia alkoholika utrzymuje a nie do państwa po pieniążki.

 • 4 lata temu | ocena +8 / -8

  anonim

  Brak słów,ręce opadają...

 • 4 lata temu | ocena +9 / -9

  Ktoś

  Ty nygusie zafajdany weź się do roboty. Masz dwie zdrowe ręce a na gminie żerujesz. Gmina ci w gardło lała? Czytam ten artykuł i mnie cholera bierze. Wszyscy winni tylko nie on. Aż biedulek zasłabł z tego wszystkiego.

 • 4 lata temu | ocena +10 / -10

  ejd

  zgadzam się ze wszystkimi komentarzami do pracy niech idzie a nie naprawdę taki artykuł wydać ludzie mają większe problemy

 • 4 lata temu | ocena +9 / -9

  Zzz

  Zasłabł, bo przed odjazdem busa wstąpił po alkohol i potem miał miękkie nogi oraz zakłócenie równowagi

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  Jan

  Człowieku bus do Zgierza kosztuje 10zł, wstyd żeby gmina miała na to dawać, za robotę się weź nierobie

 • 4 lata temu | ocena +13 / -13

  aaa

  Chyba rzucę pracę i zacznę pić, a po pieniążki pójdę do gminy. A jak nie dadzą się zrobić w wała, to do mediów się udam i rozkręcą sensację. Wstyd wypuścić taki artykuł...

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   Xdd

   Brawo.Popieram.Niech dają a inni napijaków pracują.

 • 4 lata temu | ocena +11 / -11

  Xdd

  Mamusia wychowała pijaka nieroba a teraz niech się państwo opiekuje.

 • 4 lata temu | ocena +17 / -17

  goryl

  do roboty nierobie pierdolony a jak opieka da to zaraz na mete lumpie

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   KLOS

   goryl opieka to mu grosza nie dala ty cwelu ********

 • 4 lata temu | ocena +18 / -18

  emeryt

  Młody chłop , a do roboty nygus - najlepiej żeby gmina dała ! Ludzie się wycwanili i idą do opieki , bo ,,im sie należy " , tylko co ? Strefa przemysłowa dwa kroki od pana , ale nie po drodze ? Do gminy dalej , ale wygodniej ? Jest dużo takich , co mówią że nie warto robić , bo z

  • 4 lata temu | ocena +14 / -14

   emerytka

   cd. z opieki dostaną . Na papierosy , alkohol jest tylko na chleb nie ma , to trzeba do GOPSu . Nie nawidzę cwaniactwa i nygustwa ! Współczuję władzą gminy i pracownikom gopsu .

 • 4 lata temu | ocena +10 / -10

  Do roboty

  Na kaca najlepsza praca

 • 4 lata temu | ocena +21 / -21

  Edyta

  Ludzie gloduja zbieraja puszki butelki zeby miec na chleb dzieci chodza glodne a tu gmina ma dawac zasilki bo taki Pan nie ma na alkochol.Poprostu zenada jeszcze wielkie pretensje do GOPSu.Niech sie taki Pan do roboty wezmie i sobie na wodeczke zarobi sa ludzie w wiekszej potrzebie

 • 4 lata temu | ocena +17 / -17

  eeetttt

  pijak i darmozjad,niech go matka wywali z domu,najlesza terapia. sie uzala nad synalkiem.

 • 4 lata temu | ocena +16 / -16

  Prawda

  Wierutne bzdury! Co ta pani i ten jegomość zgłaszają do prasy?! Do roboty, a nie na łapane czekać! Ta pani Głuchowska chyba sama nie wie czego chce! Co za artykuł!

 • 4 lata temu | ocena +11 / -11

  jeżyk

  Synka mamusia sobie wychowała bezstresowo i nie chce teraz konsekwencji ?

 • 4 lata temu | ocena +18 / -18

  jeżyk

  Zakupić panu na koszt gminy tyle gorzały żeby zapił do dna i po kłopocie!

 • 4 lata temu | ocena +22 / -22

  mieszkanka

  Zamiast czepiania się instytucji, które ewidentnie wyrażają chęć pomocy, proponuję zakasać rękawy i wziąść się za robotę!! Skoro stać pana na alkohol, to widocznie nie jest jeszcze tak źle...

 • 4 lata temu | ocena +17 / -17

  a

  Może taksówkę dla Pana trzeba zamówić.. Chyba powinien się wykazać pan jakąś dobra wolą, zaangażować a nie .... niech dadzą niech zawiozą niech nakarmią .... .

 • 4 lata temu | ocena +25 / -25

  Xxx

  Za robotę sie chłopie weź ...moje podatki idą na takich ja ty ....ja muszę zapppiiieeeerrrdddaaalllaaacc a ty lezysz ......sezon jest do zbierania jabłek

 • 4 lata temu | ocena +28 / -28

  Ktoś z Kaszew

  Żeby wyjść z nałogu to trzeba chcieć ! Problem jest wielki , ale to Pan jest sobie winien bo nie chce się leczyć i pozostaje zwalanie winy na GOPS . To zasłabnięcie przed wyjazdem do Zgierza , to też dziwne . Jest dużo ludzi którym najwygodniej zamiast pracować , to idą do opieki , bo im się należy !!! Ale żeby pracować ( sezon letni - o pracę łatwiej ) , czy wyjść z nałogu to trzeba chcieć . Niech Pan się odda leczeniu , a póżniej może gmina zaproponuje prace intrewencyjne , albo coś innego . MOIM ZDANIEM - Gmina nie Caritas , a Pan niech się leczy i do roboty !!!